vaš INDOOR

Gojenje konoplje znotraj ("indoor") in v rastlinjakih
PohaHolik
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Nov 2009, 10:43

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a PohaHolik » 16 Okt 2010, 03:43

Stvar je taka, stoji zaenkrat še ne.
Box: 65 × 50 × 50 (višina je omejena na max. 65-70cm, š in d po potrebi)
Luč: 70w hps (za vegetacijo in cvetenje, bo ok?)

Poskusil bi z lemon skunk, scrog verjetno 2 bilke (al bi kr 4?).

- Feminizirane semenke al regular? Klonov žal ne dobim.
(Se nagibam k feminiziranim, nočem tvegat pri 2 rožcah)

Še spisek opreme:
Box 65×50×50, 70w hps kit, folija (mylar, diamond al črno bela?)
karbonski filter (homemade)
vhodni in izhodni ventilator (kakšen vent bo dovolj močen za filter? zaželjen link do cenejše varjante)
sonoconnect cev (predvsem za zvočno izolacijo)
analogni timer za luč, merilec vlage in temperature
lončki (kakšne dimenzije? je sploh potrebno presaditi v večje lončke?)
zemlja (easy mix, že pognojena, 15% perlitov, uredu?)

Se opravičujem za mojo nevednost, ponavljajoča se vprašanja, ampak zanima me vaše mnenje za točno ta primer. Hočem se maksimalno pripravit, teoretičnega znanja je vsak dan več, izkušenj pa še nič.

Ps. Ma kdo izkušnje s tole stranjo? http://freeweb.t-2.net/growshop/index.htm

Hvala za odgovore, res vsak nasvet mi bo prišel prav. Če nej spremenim ta načrt pa le povejte!

FlyBoy
Prispevkov: 1191
Pridružen: 29 Jan 2006, 10:40

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a FlyBoy » 16 Okt 2010, 08:16

TU not spraviš 150w s cool tubom... Fem semena pa najmanj jih lahko kupiš 5 drugače...Ventilatorji so vsi vredo od računalniških naprej, sam so glasnejši. Folja? Tvoja odločitev. Lončki nej bojo čimvišji pa čimglobji. Če boš meu not dve planti pač kupi dva malo večja.

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a zero » 16 Okt 2010, 11:39

70W ti je čist dost, edin če ne boš imel cooltube tko kot FlyBoy pravi. Samo če boš imel cooltube, računaj da je dolg 48cm, tko da mal preštudiraj kam gre odvodna cev, ker maš malo placa. Mene bi bolj plac skrbel. Lončki recmo da so 15cm, pa lampa sigurno 15cm vzame, rože tud ne smejo bit do lampe, tako da odbi še par cm tam, tko da ti ostane 20-30 cm. Mreža mora bit spet 15cm od zemle, ostalo maš pa za bule. Sej se da, sam boš imel res gužvo. Naroči feminizirana semena, pa posadiš dva da sta za ziher, ker če boš posadil 4 ne feminizirana, pa da ti vsi ratajo, boš imel preveliko gužvo.

Gost

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a Gost » 17 Okt 2010, 21:39

Ja glede zalivanja. Zalivam vsak dan...2dni gnojilo en dan voda. Imam pa zeeelooo velik loncek tako da se mi zdi da bi jo mogel res zlo mocno zalivat da bi zacela gnit ali kaj slicnega ali se morda motim ?
Lp, Peace !

biraghi
Prispevkov: 14
Pridružen: 18 Okt 2010, 12:04

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a biraghi » 18 Okt 2010, 12:49

pozdrawljeni......
sem še en začetnik,ki bi potrebowal malo vaših naswetow.......
kupil sem sledeči box http://marlek.si/growbox-a30b/kit_l_400w
sedaj pa me zanima ali poleg tega seta potrebujem še kakšen dodaten ventilator in kam naj montiram tega ki je priložen,ali zgoraj ali spodaj?potem me še zanima kolko rastlin naj dam noter da bodo imele najboljše pogoje in ali naj jih wršičkam ali ne?kupil sem pa fem. semena lemon skunk...
hwala za odgovore.....

FlyBoy
Prispevkov: 1191
Pridružen: 29 Jan 2006, 10:40

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a FlyBoy » 18 Okt 2010, 13:35

Gnit začne takrat če so korenine dalj časa izpostavljene vodi. Zalivaj normalno tolk da je mokro in ne prepogosto.

biraghim Ne rabiš nič drugega, razen mogoče kak termometer in nujno timer. Uporabi malo možgane Montiraj ga zgoraj da bo vlekel zrak ven in obenem bo vlekel svežega noter. Mogoče bi kupil še kakega počasnega da dela prepih v boxu (pihlja po rožicah). Kolko rastlin? To se odločiš glede na prostor, kako velike hočeš met in kakšno velikost loncev imaš. Če boš vršičkal in jih boš mel dalj časa na vegetaciji pol jih dej not manj saj se bojo razrastle in bo box v vsakem primeru nafilan z zelenjem. Če pa hočeš manj časa vegetacije (=prej bo žetev) jih pač nagužvaj not čimveč in pusti malo na vegetaciji (ali sploh ne in greš direkt na 12/12), česar pa js nebi naredil glede na to da maš 2m višine bi bla potrata prostora in elektrike. Število rastlin ni pogojeno s kvaliteto pogojev za rast

lp

drgreenthump
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Sep 2010, 19:19

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a drgreenthump » 18 Okt 2010, 13:50

Kolko tednov vegetacije od vklitja semen do cvetenja priporočate pri podobnem setupu (1x1x2 400 w) za 4 rože ? Pa kolk za samo 2 ?
Sadite ganjo na državni posesti, tako da bojo morali državni prasci aretirati sami sebe !!

FlyBoy
Prispevkov: 1191
Pridružen: 29 Jan 2006, 10:40

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a FlyBoy » 18 Okt 2010, 13:54

V tednih ti težko povem, odvisno od hitrosti rasti. Uglavnem glej na to da se površina čimbolj napolni z zelenjem. Pri dveh pa hmm...Recimo NAJMANJ dva meseca s tem da lahko še vršičkaš vmes. Pač odvisno tut od genetike kolko še zraste v luft...

nekdo1990
Prispevkov: 37
Pridružen: 08 Sep 2010, 15:53

Re: vaš INDOOR

OdgovorNapisal/-a nekdo1990 » 18 Okt 2010, 14:34

kero je najbolše gnojilo za cvetenje?js mam hesi fosfor sam ni nekega učinka?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 8 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.