[Vodič] - Izdelava vegi boxa

Gojenje konoplje znotraj ("indoor") in v rastlinjakih
sleak
Prispevkov: 882
Pridružen: 03 Apr 2005, 12:16

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a sleak » 05 Jun 2008, 18:46

Odvisn ker napajalnik maš, če maš tastari napajalnik, ki imajo stikalo za vklop na kablu, 4 žice, tuki ni problema, če imaš pa ATX napajalnik, te imajo stikalo z vklop preko matične plošče zvezan nekako, to mi pa ni jasn čist kako bi zvezu da bi delal...

Drugače pa adapter, po možnosti da lahko nastavljaš napetost, niso dragi, dobiš jih v kakem baumaksu al pa elektro štacuni.
Growing is legal. Don´t believe the cops...

sleak
Prispevkov: 882
Pridružen: 03 Apr 2005, 12:16

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a sleak » 05 Jun 2008, 18:56

Growing is legal. Don´t believe the cops...

NJZS
Prispevkov: 241
Pridružen: 05 Apr 2008, 20:04

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a NJZS » 05 Jun 2008, 19:06

Če maš rač. vent pol ti pride ta adapter v poštev, samo zvež skup, naštimej tm na 12v oz. kulkr močno želiš, najtežji del je dat + na + in - na -, in to zna vsak otrok nardit

mike
Prispevkov: 2106
Pridružen: 23 Apr 2005, 12:13

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a mike » 06 Jun 2008, 15:33

za zalaufat PC napajalnik (ATX) brez uporabe računalnika morš samo zvezat dva kabla. tist konektor, ki gre na matično (z največ kontakti) ima med vsemi kabli samo enga ZELENGA. tega zelenga povežeš z enim izmed mnogih ČRNIH, ki so na istem konektorju. ni važno, katerga črnga uporabiš.

pri teh navadnih adapterjih je pa po standardu tko, da je črn kabel z belo črto +, črn pa -. na ventilatorju maš pa rdeč + in črn -. nekateri adapterji majo možnost spremembe polaritete, tko da če slučajn ne dela, ko zvežeš, sam premakneš stikalo in obrneš polariteto. ni pa nič narobe, če jih narobe priklopiš - samo delali ne bodo, dokler ne zamenjaš kablov.

mike
Prispevkov: 2106
Pridružen: 23 Apr 2005, 12:13

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a mike » 06 Jun 2008, 17:35

čist siguren, da nimaš nikjer nobene zelene? za ATX vem da je ta fora, za kakšno drugo sorto bi ga mogu pa odpret pa pogledat kater kabel je.
kakšen maš pa konektor? mogoč kakšna fotka?

edit: mam lih pri rokah en ATX napajalnik, pa so notri vse barve, ki si jih ti naštel, le namest rjave je zelena . če se firme kaj držijo standardov in je konektor isti, pol bi mogla bit tut razporeditev kablov ista. če pogledaš konektor s strani kjer so luknje (ni kablov) in če je zatič zgoraj, je pri atx napajalniku zelen 4. kabel v zgornji vrsti. tega zvežeš z enim od črnih (3, 5, 6, 7 v prvi vrsti in 3, 5, 7 v drugi). za tvoj primer pa ne vem. mogu bi odpret ohišje in pogledat, pri katerem kablu je na plošči napisano PS-ON (ponavad je na vezju označen)

InViSiBLe
Prispevkov: 1221
Pridružen: 26 Jan 2006, 11:12

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a InViSiBLe » 06 Jun 2008, 17:55

siv al pa zelen pride.... jst ga ponavadi kr na ohišje prklučim ti pa verjetno piše tudi na nalepki na napajalniku katera barva je za power on!


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 9 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron