odvisno od velikosti boxa, od moči(segrevanja) žarnice, od moči(premera) ventilatorjev, napetosti ventilatorjev, rpm ventilatorjev itd... npr če imaš 3 iste dimenzije in moči ventov, potem je dobro imeti spodaj 1 dovodni, zgoraj nekje v bližini žarnice pa 2 odvodna, ker topel zrak se dviga in tako bo vročino najbolje potegnilo ven. In pa princip podtlaka - 1 dovodni, 2 odvodna pomeni da se bo v boxu naredil podtlak ki bo več zraka vlekel ven kakor pa ga bo v box dovajalo, kar je še posebej dobro če imaš prevroče v boxu, tudi prezračenost je na ta način boljša. jaz imam en večji - močnejši vent za odvod in en manjši za dovod, tretji vent pa sem dal v box za malo prepiha, isto lahko dosežeš z enim namiznim pisarniškim ventom ali pa še najbolj poceni prideš čez še z enim računalniškim ventom ki mu narediš pač improvizirano stojalo - primer na sliki.
P.S.: Prosim če kak star maček prebere moj zgornji post če ma že kdo kakšne izkušnje s tem!
http://www.shrani.si/?2Q/1I/4gfM7d35/dsc00175.jpgLp