[Vodič] - Izdelava vegi boxa

Gojenje konoplje znotraj ("indoor") in v rastlinjakih
bocu80
Prispevkov: 315
Pridružen: 08 Nov 2009, 17:11

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a bocu80 » 28 Jan 2010, 18:39

Quote:

sej ni nujno da je zadeva not v boxu.lahko je zunaj pa ga povežeš z boxom umes pa tajmr da se ti bo v 5 urah užgau recimo 10x (pa spremlej da ni previsoka ali preniska temp.)k boš uskladiu zadevo bo delovalo




če ga boš mel zuni pol je edina povezava z boxom KOVINSKA cev (da se ne bo kaj vžgal) v omaro pa naštimi termostat ne pa tajmer, termaostat ti bo držal željeno-konstantno temperaturo.

COME TO THE DARK SIDE - WE HAVE COOKIES

toras
Prispevkov: 553
Pridružen: 10 Jan 2010, 17:12

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a toras » 28 Jan 2010, 19:06

ja maš prou-sm zajebau!

Gost

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Gost » 01 Maj 2010, 16:16

lp

mam 50x55x70... kire lučke rabim, če bi meu 2-4 bilke not?(:

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 01 Maj 2010, 18:30

100-200W Najboljše bo bla ona 125W varčna.

Silas
Prispevkov: 124
Pridružen: 05 Jun 2010, 01:19

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Silas » 26 Jun 2010, 10:49

Živjo!
Preuredil sem omaro v vegeroom in sicer mere so v180š90d55, notranjo stran sem v celoti prebarval z mat belo barvo za železo ampak so mi rekli v trgovini da je lahko tudi za les.

In sedaj je situacija takšna - ta zadeva še vedno ful smrdi po barvi, pa je že tri dni odkar je bilo barvano. Bila je odprta, namestil sem celo tavelik stoječi ventilator da piha vanjo.
Sicer sem uredil tudi ventilacijo, 1x 12cm vent za odvod, 1x 9cm vent za dovod in 1x 12 cm vent za notranjo ventilacijo... to so vsi računalniški venti na 12V.

Ventilacija same omare ko je zaprta je dobra, zanima me samo če lahko ta smrad od barve kej škodi rastlinam, navkljub ventilaciji? A naj še malo počakam preden dam notri rože?

Hvala in LP!

qurva
Prispevkov: 243
Pridružen: 05 Jun 2010, 13:20

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a qurva » 26 Jun 2010, 11:49

Kako je najbolše razporedit ventilatorje po boxu če mam 3 na voljo? En not en ven pa en za mešat zrak , ali dva za ven pa en not ?
Fala ti evropu za demokraciju,sad mogu na kurac nabit i policiju i partiju

Silas
Prispevkov: 124
Pridružen: 05 Jun 2010, 01:19

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Silas » 26 Jun 2010, 13:05

odvisno od velikosti boxa, od moči(segrevanja) žarnice, od moči(premera) ventilatorjev, napetosti ventilatorjev, rpm ventilatorjev itd... npr če imaš 3 iste dimenzije in moči ventov, potem je dobro imeti spodaj 1 dovodni, zgoraj nekje v bližini žarnice pa 2 odvodna, ker topel zrak se dviga in tako bo vročino najbolje potegnilo ven. In pa princip podtlaka - 1 dovodni, 2 odvodna pomeni da se bo v boxu naredil podtlak ki bo več zraka vlekel ven kakor pa ga bo v box dovajalo, kar je še posebej dobro če imaš prevroče v boxu, tudi prezračenost je na ta način boljša. jaz imam en večji - močnejši vent za odvod in en manjši za dovod, tretji vent pa sem dal v box za malo prepiha, isto lahko dosežeš z enim namiznim pisarniškim ventom ali pa še najbolj poceni prideš čez še z enim računalniškim ventom ki mu narediš pač improvizirano stojalo - primer na sliki.

P.S.: Prosim če kak star maček prebere moj zgornji post če ma že kdo kakšne izkušnje s tem!

http://www.shrani.si/?2Q/1I/4gfM7d35/dsc00175.jpg

Lp

qurva
Prispevkov: 243
Pridružen: 05 Jun 2010, 13:20

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a qurva » 26 Jun 2010, 13:23

En za not ali pa ven ventilator daj na nasprotno stran
Fala ti evropu za demokraciju,sad mogu na kurac nabit i policiju i partiju

Silas
Prispevkov: 124
Pridružen: 05 Jun 2010, 01:19

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Silas » 26 Jun 2010, 13:36

a glede moje postavitve? čist vredu je tko, dela kokr treba ne se bat, zgorn ven piha spodn pa noter, ni neke rocket science

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: [Vodič] - Izdelava vegi boxa

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 26 Jun 2010, 15:13

Jaz bi samo še dodal, da podtlak v vegi boxu ni tako pomemben. Tisto je pomembno pri cvetenju, zato, da ne gre vonj iz boxa.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron