OdgovorNapisal/-a Strom » 01 Jun 2005, 21:50
kako lahko umetno zavreš sovraštvo v nekom
Lej Stiks ti bom povedov eno zgodbico:
Živelo je 10 bratov.Ker jim je bilo dovgčas in ker so nenehno tekmovali med seboj kdo je bolši in pametnejši je prišlo mnogokrat do fajtov.Sicer so bili nekateri pametnejši vendar so bili drugi spretnejši kar jih je zbalansiralo in fajti so trajali in trajali brez pravega zmagovalca.Ker OČE tega ni mogel več trpeti in ker se je zbal da bodo njegovo naporno delo ki si ga je z leti prigaral uničili si je domislil nekaj trikov.Začel jih je ogovarjati: " pa vi ste bratje, zakaj se prepirate?? imejte se radi! pomagajte en drugemu!spoštujte en drugega! samo tako nebo med vami prepirov in samo tako boste skupaj opravljali z premoženjem po moji smrti.
Bratje sprejmejo novo idejo in ta čudežno deluje.Pomagajo en drugemu, imajo se radi, delo jim krasno laufa in oče je zadovoljen, ker je skrb za nasledsvo ki bi prišlo v krive roke odveč.To traja in traja....bratje živijo v slogi.Nakar se nekega dne eden od bratov zamisli:nas je 10, plačani smo isto a jast delam največ-načrtujem,delam z strankami in pomagam še 3 bratom da sploh opravljajo svoje delo.Rezultat pa je isti:plača in zasluge pa so za vse enake.Najprej proba te 3 brate spraviti na svoj nivo dela in ker vidi da tako ne gre mu kar naenkrat te parole ne dišijo več.Ne more ljubiti svojih bratov če ga iskoriščajo pobirajo pa isti denar in zasluge.Govorijo mu pa da ga majo radi in da morajo biti složni.Ker pri bratih ni rezultata gre k učetu in se mu pritoži.Oče ga posluša in razmisli:bolje da se rešim enega gnilega jabolka in ostalih 9 obdržim pod kontrolo.Biznis bo tudi brez njega delal, čaprav veliko slabše ampak bo delal pa še v složnih rokah bo.Tako upornega sina likvidira in ostalih 9 nadaljuje v slogi in bratsvu.Sistem deluje in čez mnogo let nazaduje.Konkurenca pa med tem časom dela po sistemu kdor je najbolj PAMETN IN SPRETN pobere največ zaslug in jih gladko našiba v vseh elementih.
Nauk zgodbe: kontrola ubija kreativnost in razvoj ter pere možgane zaradi katerih ni napredka
Editet by Štrom
Kontrolo EU in RS ne morš enačit z kontrolo oblasti v Jugi.Lepo vas prosm
Šta ima