Quote:
Polde pravi:Quote:, spol namreč.
eni govorijo da je v naprej določen ,drugi da se določa z zunanjimi dejavniki.Pomoje je slednje
Če si že slišal za feminizirana semena, ti lahko na tem primeru razložim. Spol je gensko določen, torej že vnaprej.
Če ti torej posadiš fem. semena v kakeršni koli medij, pod takšnimi in drugačnimi pogoji ne boš zmožen dobiti dedca, ker enostavno manjka Y kromosom, ki ga imajo(mo) samo moški.
Ker pa ima konoplja(ženska rastlina) zmožnost, da pod slabimi pogoji tvori moške cvetove, se pojavijo hermafroditi. Ti pa so zmoži producirati pelod, ki ima v genskem zapisu spet same X kromosome, nobenih Y.
)Hermafroditi pa nastanejo kot si reku zaradi stresnih okoliščin ,zarad tega rastlina začuti da ji strežejo po življenju in si sama začne zagotavljat potomce
!! isn't life BEAUTIFUL ??tok iz kmečke pameti
-->hermy še nikol ni imel same x kromosome ..če bi jih ,ne bi imel jajc 
Quote:
Zanimajo me sorte ki bi jih dal vn nekje maja in bi takoj začele cvetet.Je že kdo mel take iskušnje?Kolko časa bi rastlina rabla da pokaže spol pod 100w varčno žarnico ?


Po forumu brska: 6 in 0 gostov
Opozorilo
Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.
Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.