Outdoor Varnost

Gojenje konoplje na prostem ("outdoor")
Sidar
Prispevkov: 55
Pridružen: 30 Okt 2007, 20:45

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a Sidar » 18 Jan 2008, 16:03

ne,ne ni panike,so tut drevesa.kmeti pa glih niso nevarnost,usak let do zdej je bla ðungla tm

Gost

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a Gost » 22 Jan 2008, 13:23

Mene pa zanima naslednje.
Poleti letijo večkrat neki helikopterji(ne vem ali so od policije al kaj). Ali ti helikopterji iščejo travo ali kaj?

A je možno da ti vidijo travo če imaš 10 biljk posajnih skupaj? Mislim z zraka ali kakorkoli gledano?!

jazo
Prispevkov: 1074
Pridružen: 09 Okt 2005, 21:15

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a jazo » 22 Jan 2008, 13:41

ja le glej, da jih ne bos mel tako posajene..da se jih bo lih vidl. mal zberej podrast..da je čim manj opazno. praprot . pa ne rabš jih met pač 10 lih na kupu an. iz helija se pa marsikej vid..

lp
It`s not a drug, it`s a lifestyle.

GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 22 Jan 2008, 15:11

10 skupaj bo prehuda
Jaz npr. delam takozvane hobotnice da je ganja skozi 10-15 cm nad tlemi.Že posadim jo malo pod kotom / in jo čez kakšen mesec upognem. Imeti kmoraš lesene količke v obliki št.1/leska npr. Nato pelješ vsako vejo posebaj proti tlem. Tako dobi roža več sonca ker ne dela sence sami sebi. Vse raste praktično po tleh sili pa navzgor zato je treba po potrebi pripenjati z novimi količki ki so čisto neopazni med listjem. Seveda motraš upogibati nežno in od stebla/korenine počasi proti vrhu da je ne polomiš podobno kot trto. Zemlje se ne sme dotikati. Če se slučajno polomi potem naredimo količek oblike Y in jo podpremo. Ko začne cveteti količke poberemo da veje zdržijo težo cofov. V višino tak lep tepih sega največ do enega metra in je med niskim rastjem čisto neopazna od daleč pa jo je nemogoče prepoznati /dalnogledi...
Malo dodatnega dela je s tem je pa varnost večja in pridelek tudi. Imel sem tudi npr oliko krila /dve osnovni veji (Y) upognjeni - primerno za kakšen rob recimo pod nasipom - cesto.
Spoznavanje narave in družbe (SND)

jazo
Prispevkov: 1074
Pridružen: 09 Okt 2005, 21:15

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a jazo » 22 Jan 2008, 18:45

Quote:

10 skupaj bo prehuda
Jaz npr. delam takozvane hobotnice da je ganja skozi 10-15 cm nad tlemi.Že posadim jo malo pod kotom / in jo čez kakšen mesec upognem. Imeti kmoraš lesene količke v obliki št.1/leska npr. Nato pelješ vsako vejo posebaj proti tlem. Tako dobi roža več sonca ker ne dela sence sami sebi. Vse raste praktično po tleh sili pa navzgor zato je treba po potrebi pripenjati z novimi količki ki so čisto neopazni med listjem. Seveda motraš upogibati nežno in od stebla/korenine počasi proti vrhu da je ne polomiš podobno kot trto. Zemlje se ne sme dotikati. Če se slučajno polomi potem naredimo količek oblike Y in jo podpremo. Ko začne cveteti količke poberemo da veje zdržijo težo cofov. V višino tak lep tepih sega največ do enega metra in je med niskim rastjem čisto neopazna od daleč pa jo je nemogoče prepoznati /dalnogledi...
Malo dodatnega dela je s tem je pa varnost večja in pridelek tudi. Imel sem tudi npr oliko krila /dve osnovni veji (Y) upognjeni - primerno za kakšen rob recimo pod nasipom - cesto.




hehe..zanimiva..jst sm lani sicer vezov..sm je več posla s tem. bom pa letos tole k ti pravš.

lp
It`s not a drug, it`s a lifestyle.

m00d
Prispevkov: 1209
Pridružen: 11 Apr 2007, 21:20

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a m00d » 22 Jan 2008, 19:16

@GanjaKmet mas kako fotko tega svojga eksperimenta?

GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 22 Jan 2008, 23:03

Glej da boš prvo količke zabil nato pa vejice počasi upogneš in zatakneš.Nikoli veje skupaj s količom držat ker se zlomi.
Prvo naj bo količek dobro zasidran. Potem od stebla naprej upogibaš nežno...
Spoznavanje narave in družbe (SND)

GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 22 Jan 2008, 23:14

To ni noben experiment pač pa način hobotnica. Tudi meni so drugi povedali za to, se nisem sam zmislu. Obstaja celo video kaseta baje...jaz je nisem videl. Meni se zdi OK zato se poslužujem te fore in do sedaj nisem bil razočaran. Lepo se skrije in to je to pa še svetloba se bolje razporedi in pridelka je več. Slike- se mi ne da komplocirat....včasih so bile na overgrowu ko je še obstajal zdej pa nimam več volje.
Spoznavanje narave in družbe (SND)

Gost

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a Gost » 24 Jan 2008, 15:35

GanjaKmet!
Kolk si pa dobil na eno biljko s tem upogibanjem?
Prosim,potrudi se za nas začetnike da vidimo to tehniko in slikaj vsaj 1 sadiko--upognjeno!

GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: Outdoor Varnost

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 24 Jan 2008, 16:18

Sej še nimam sadik tehtam jih pa tudi ne ker jih že prej skadim.
Spoznavanje narave in družbe (SND)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 7 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.