Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
cereus
Prispevkov: 667
Pridružen: 16 Avg 2006, 12:14

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a cereus » 26 Dec 2013, 15:14

Upam da ne mešam štren preveč in pozabi na tisti vertical grow. Za prvič se drž klasike in poslušaj nasvet tprevalna.

Glede autoflowerjev:
priporočljivo je, da se autoflowerjev ne presaja ampak jih imaš v loncu kjer bojo rastle in cvetele. Če jih imaš sedaj v premalem loncu jih potem samo postavi na večje lonce in se izogneš presajanju.

za nakup cfl žarnic pa poglej
http://www.fotomedia-online.com/zarnice-c-582_535.html
http://www.internetnatrgovina.com/zarnice-sijalke-sylvania-varcne-zarnice-c-1_11.html

lp
>>OnePiecePuzzle>>

myherbals
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Avg 2013, 09:56

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a myherbals » 26 Dec 2013, 22:36

Hvala vama za zelo uporabna odgovora. Seveda me spet zanima nekaj. Tprevaln, razlog da bi dal te 6 litrske lonce v kot oz. k stenama, je le ta, da bi pridobil na prostoru ali se gre tudi za odbojno svetlobo?

Ker razlog zakaj bi imel vse skupaj na sredini je ta, da bi cfl-jke dal ob hps luči(visijo navzdol) na vse 4 strani, pod njimi pa bi bili mladiči? hkrati bi dala hps luč še dodaten power mladičem, prav tako bi cfl-ke nekaj dodale tudi k tem rožam pod hps-ko?

V čem je point da dam na 18/6 iz trenutno 19/5?

cereus, rože bom enostavno iz teh lončkev dal kompletno z vso zemljo v 6 litrske in je to to. Naslednjič bom pa dal semena že direktno v 6 litrske, ne?

tprevaln
Prispevkov: 76
Pridružen: 25 Apr 2011, 15:00

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a tprevaln » 27 Dec 2013, 11:57

hehe myherbals,to mi je všeč pri tebi ker kljub temu da sam razmišljaš v dokaj pravi smeri še vedno za ziher vprašaš Ne ne gre se tolk za pridobitev prostora,bol se gre za izkoristek luči,moraš vedet da 400w lučka ti pokriva max kvadratni meter,v tvojem primeru pa se bo svetloba preveč razpršila če boš mel v sredini. Glede cfl je pa tak,bela svetloba ki jo boš imel za rast mladih rožic ti nebo pri cvetenju teh ki jih imaš zdaj nič pomagala,pa tud kak boš v vsak kot potem namestil ventilatorček da ti bo pihljal po mladičkih da se nebojo raztegovali in jim nebo prevroče,brezveze si zakomplicirat če pa lahko nardiš na simpl,pa še te WW ki jih imaš zdaj bojo prejele neprimerno več svetlobe-lumnov ko se bo svetloba odbijala od sten če nebojo na sredini. Glede presajanja pa poslušaj cereus-a,zdaj še tak nisi kaj zamudil,samo čimprej jih presadi,naslednjič pa če misliš furat spet autoflowerye jih posadi direkt v tavelke lonce

myherbals
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Avg 2013, 09:56

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a myherbals » 27 Dec 2013, 15:37

Jah nič jutri jih bom dal v 6 litrske, postavljal jih bom iz kota, po novem letu bom pa začel gnojiti z sensi grow A&B, 1ml/liter.

Ventilator mam pa ta navaden/hišni, k je pa premočn da bi ga dau že v box, kljub temu da ga lahko dam na minimum; je še vedno premočan.

Pa saj načeloma ne rabi skos ventilator, ni tako? Tam 2-3 ure na dan, kaj misliš? Namen ga imam pa dat izven boxa in odpret tist zračnik spodaj (prva slika, k sm zadnjič objavu), pa da lih malo popihlja na vsake toč časa.

Drgač js mam box v prostoru, kjer bi se brez ogrevanja prostor ohladil na 0 stopinj (pozimi). Mam sicer izoliran ampak brez ogrevanja nebi šlo. Izven boxa mam radiator (2000W) ...ampak je skos na drugi stopnji od šestih. V boxu okrog 25 stopinj, ko je luč ugasnjena v celotnem prostoru okoli 18-19. Mogoče samo kkšna ideja, kolk mi ta radiator pokuri mesečno? Dela pa 24 ur na dan. Drugače ne gre.

Rože bom pa pustu na 19/6, če mi kdo odsvetuje, naj pove.

Se oproščam za dolge poste. Upam da mi kmalu ne bo več treba na veliko spraševat in težit

izzy
Prispevkov: 952
Pridružen: 05 Avg 2011, 16:32

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a izzy » 27 Dec 2013, 15:55

1000W x 31 dni (24h/dan) = 50€ +- kak evro glede na tarife ki jih imate.

tprevaln
Prispevkov: 76
Pridružen: 25 Apr 2011, 15:00

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a tprevaln » 27 Dec 2013, 16:08

a ti ogrevaš ta prostor kjer maš box izključno zarad rož al ne??

gandalfthegrey
Prispevkov: 50
Pridružen: 27 Dec 2013, 17:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gandalfthegrey » 27 Dec 2013, 19:59

V diagnostiki bolnih rastlin sem postavil vprašanje. Prosim vas, če mi lahko pomagate, ker sem bil ravnokar pri rožicah in se mi zdi, da se poslavljajo. Moje mnenje je, da so preveč na mokrem, nisem pa ziher. Od presaditve pred enim tednom jih nisem nič zalival, ker je zemlja na otip še vlažna. Kako jo naj posušim?

tprevaln
Prispevkov: 76
Pridružen: 25 Apr 2011, 15:00

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a tprevaln » 27 Dec 2013, 21:29

gandalfthegrey ne rabiš zganjat panike,saj se gre za konopljo ki je ne uničiš kar na en dva tri. kot prvo naj ti povem kaj je problem pri tebi,po slikah sodeč se ti rože dušijo,ampak nič nisi izgubil še,prav da tako poslikaš pa vprašaš kako in kaj. Zdaj pa tak,kot prvo,nikoli ampak nikoli ne mladih rožic posajat v prozorne lončke,vzemi črne rjave kakršnekoli samo prozornih ne,kot drugo,rožice si posadil v napol prazen lonček,se pravi okrog same rastlince je bore malo svežega zraka,kot tretje,zemljo v katero si rožice posadil si zgleda kar orng potlačil-vsaj na slikah se vidi tak,vprašanje če imajo tvoji lončki luknjice v podnih,to je pol tak kot bi konopljo posadil v močvirje in obvil s folijo. No zdaj pa dost kritike,da ti pomagam: vzemi navadne črne lončke nasuj v njih zemljo ampak nasuj ne tlači,pa nasuj lončke do vrha,iz teh prozornih vzemi rožice z šotnimi tabletami ostalo zemljo previdno in narahlo odstrani,če kakšno koreninico strgaš ni nič narobe,s prstom naredi samo luknje v novih lončkah in posadi rastlino ter jo samo obsuj z zemljo,spet ponavljam ne tlačit,zalij ravno toliko da bo rahlo navlaženo,na stran nastavi za začetek en računalniški ventilator da bojo rastlince skoz obkrožene z svežim zrakom,luči ne rabiš spuščat,za vlago daj kakšno posodo z vodo na dno boxa,rožice z pršilko vsake toliko časa poprši in boš videl da jim bo iz dneva v dan šlo na bolje. razmišljaj v tej smeri da vsaka rastlina za življenje potrebuje vodo,zrak in svetlobo ter medij v katerem raste,daj jim zraka in bojo zadihale,upam da sem ti vsaj malo pomagal z nasveti

gandalfthegrey
Prispevkov: 50
Pridružen: 27 Dec 2013, 17:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gandalfthegrey » 27 Dec 2013, 21:48

Hvala. Grem kar zdaj naredit te stvari. Slabše itak ne more bit...

tprevaln
Prispevkov: 76
Pridružen: 25 Apr 2011, 15:00

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a tprevaln » 27 Dec 2013, 23:03

saj si bojo opomogle,boš videl kolk jim bo pomagal svež zrak in koreninicam in sami rastlini,pol čez kak dan pa le poročaj kk napredujejo malčice


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron