Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
cereus
Prispevkov: 667
Pridružen: 16 Avg 2006, 12:14

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a cereus » 05 Jan 2014, 16:48

@gerdeman, če ti bo slika kaj pomagala, glih včeraj našel na spletu. Tisti ki uporabljajo pa ti bodo kaj več svetoval.


>>OnePiecePuzzle>>

myherbals
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Avg 2013, 09:56

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a myherbals » 05 Jan 2014, 17:52

Quote:

myherbals prav je da te tolk skrbi za rože,ti boš z dost kilometrov dober groower sigurn. lej če si gnojil včeraj dans si dal vodo si naredu čist prav,nč nisi spral in gnojilo bo dalo polni učinek ne sam minimalnega,zalivi vedno ko so lonci lahki,jaz včasih tud 2x na dan orng dozo zalijem sploh k so rože v polni delovni formi za vrhe,pač enkrat voda enkrat voda z gnojili,nč te naj to ne skrbi če se suši,prav je tk,vsaj nikol neboš mel problemov z gnitjem kar je pa kr teško zdravit,zalit je pa šala mala vsak dan itak vsak dan si zravn lubic ,sej ko s kolegi greš vsak dan vn na sok,pivo karkol tud ne vsak drugi dan pijete ane da ne hehe




Hvala, bom to vzel kot kompliment in pa še večji zagon za naprej sicer bo pa vse črno na belem, šele ob žetvi

Zdj u prvo sm dau 1ml/L sensi grow gnojila, u naslednjo bom prav tako, no po tem se bom pa kar držal navodila od AC, se pravi 4ml/L čez celotno vegetacijo.

Sicer ne vem čez koliko časa lahko pričakujem fazo cvetenja v boxu (prej sem gojil le outdoor), ampak ko začne cveteti bom pričel z sensi bloom od 1.-6. tedna cvetenja, 4ml/L, hkrati od 2.-4. tedna cevetnja pride še Big Bud, 2ml/L, vmes parkrat naredim flush, no na koncu pa še Overdrive od 5.-6. tedna cvetenja, 2ml/L oz. tako da preden bom posekal, 1 teden prej ne bo več gnojeno, plus da še fest zalivam zadnje par dni.

Tak je plan in namen za naprej oz. kar se tiče gnojenja od začetka do konca. Če sem zadel, super, upam da bo komu prišlo prav, če pa nisem bi pa lepo prosil za povratno informacijo, da ne bom kaj zajebal saj sem mnenja da so gnojila delikatna zadeva in da ti lahko čez noč zjebejo ves trud in vse. Pa mislim da je to kar realna slika, ali ne?

myherbals
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Avg 2013, 09:56

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a myherbals » 05 Jan 2014, 19:30

Še nekaj slikic. Če sem prav včeraj gledal, je v enem dnevu naredila 1 štuk. Noro, kako hitro rastejo:












Tukej se mi zdi da je še mal vidno od novega leta, ko jih nisem zalil 4 dni

xshumax
Prispevkov: 71
Pridružen: 25 Dec 2013, 11:05

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a xshumax » 05 Jan 2014, 23:50

lepe rozice
am fantje a kdo ve kaksen cajt oziroma cez kuk dni prblizno odposilja trgovina marlek

gozdar
Prispevkov: 541
Pridružen: 25 Jun 2010, 20:45

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gozdar » 06 Jan 2014, 10:20

@gerdemann: Wing je osnova za bilokak resen grow. Je nekaj fint, a ne takšnih, da bi lahko kaj zajeb***, kvečjemu manj kot pa pa z navadnim reflektorjem.

Lahko ga imaš bližje rastlinam in na manj moči, če ti seveda dušilka to omogoča. Rast je bolj enakomerna in rastline vidno bolj srečne izgledajo pod wingom. Prav tako je svetloba dokaj enakomerno razpršena, kar je še dodaten plus.

Drugače pa nič hujšega, samo priklopiš in svetiš


Quote:

lepe rozice
am fantje a kdo ve kaksen cajt oziroma cez kuk dni prblizno odposilja trgovina marlek




Takoj če je na zalogi, najbolje da jih pokličeš.
Pogoste težave:
http://marlek.com/problem/N - Dušik
http://marlek.com/problem/Mg - Magnezij

gerdemann
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2012, 11:20

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gerdemann » 06 Jan 2014, 11:59

@gozdar : hvala za odgovor . menis da je en a-wing 600 w dovolj da pokrije prostornino kot so jo prej 2 navadni 600W hps zarnici ?
govorimo nekje 40-50 cm nad bilkami cez celotno rast in cvetenje ja ? hvala za pomoc ze vnaprej !

gozdar
Prispevkov: 541
Pridružen: 25 Jun 2010, 20:45

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gozdar » 06 Jan 2014, 12:55

@genderman: Višina je relativna stvar, če imaš lux-meter jo najbolje določiš. Ali pa IR termometer in meriš temperaturo v listu...

Načeloma lahko imaš cca 40cm @600W + Wing brez večjih težav.
Sploh pa če še spreader uporabiš.

Aja, pa če boš kupoval winga, kupi original, dosti folka se nategne z neoriginalnimi (plastična okovja, pozlačeni, slab aluminij...).

Drugače pa ne boš dobil toliko svetlobe kot pod dvema 600W. Svetloba je čisto drug pojem.
Je pa možno dobiti večji pridelek. Zdaj 200% efekta ne bo, bo pa zagotovo vsaj 30% boljši izplen, pa tudi tja do 50% več.

sandzak
Prispevkov: 162
Pridružen: 21 Sep 2013, 17:59

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a sandzak » 06 Jan 2014, 15:44

Imam vprasanje: Koliko watna bi morala biti zarnica da bi z sorto lemon haze pridelal toliko kot ta v videu http://www.youtube.com/watch?v=PkZud2Yk1Ok ?

motorhead
Prispevkov: 100
Pridružen: 18 Avg 2012, 12:57

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a motorhead » 06 Jan 2014, 15:47

Pozdravljeni, kupil sem 2 varcni zarnici po 46w. Vsaka ima po 700 lumov in 2700 kelvinov. Zanima me koliko rastlin bi lahko imel pod 2 takima zarnicama za vego 1 mesec,koliko morajo biti zarnice oddaljene od roze,
nato pa bi jih maja odnesel ven.. Lp hvala za odgovore

laik
Prispevkov: 416
Pridružen: 12 Jan 2011, 10:04

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a laik » 06 Jan 2014, 16:31

Quote:

Pozdravljeni, kupil sem 2 varcni zarnici po 46w. Vsaka ima po 700 lumov in 2700 kelvinov. Zanima me koliko rastlin bi lahko imel pod 2 takima zarnicama za vego 1 mesec,koliko morajo biti zarnice oddaljene od roze,
nato pa bi jih maja odnesel ven.. Lp hvala za odgovore




te žarnice niso primerne za vego....za vego potrebuješ coolwhite ali pa dayliht svetlobo se pravi okoli 5000 kelvinov


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron