Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
mark0
Prispevkov: 349
Pridružen: 08 Maj 2008, 00:50

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a mark0 » 22 Jan 2009, 20:15

Če so semena vzklila, potem niso zanič... Se pač zgodi veliko jajc... Morda pa je naslednjih 5 žensk...

Po informacijah (mostly google) nekateri zagovarjajo trditev, da nastane večji odstotek ženskih rastlin, če seme posejemo direktno v zemljo (brez vatk itd)... Paziti bi tudi morali, da rastline ne šokiramo (na kakršenkoli način)...

Po mojem mnenju na spol rastline ne moremo kaj dosti vplivati, razen če si morda sami pridelujemo tudi svoja semena - bojda če oprašiš -> oplodiš žensko rastlino s hermafroditovim prahom, dobiš feminizirana semena...
Tisti, ki imate izkušnje, je tako ali sem napačno informiran?

weedster
Prispevkov: 2319
Pridružen: 30 Okt 2007, 14:08

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a weedster » 22 Jan 2009, 20:26

Quote:

Po mojem mnenju na spol rastline ne moremo kaj dosti vplivati




vijiš tu pa se motiš... je blo kar nekaj raziskovalcev ki trdijo da na spol ful vplivajo zunanji vplivi. Torej z auxin in ethylenom lahko dobimo ženske... je tui potekala debat pod outdoor 09
<3 Mary Jane !

JamaicanPearl
Prispevkov: 1461
Pridružen: 23 Apr 2008, 15:13

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a JamaicanPearl » 22 Jan 2009, 20:35

ja ja, treba po banane u trgovino
If you want peace, prepare for war !

krso
Prispevkov: 499
Pridružen: 12 Sep 2008, 14:35

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a krso » 22 Jan 2009, 21:16

ok glede tega da sm jih šokeru nebi reku. evo sam par podatkov:
-50%vlaznost
-svež zrak skos in 25 stopinj
-ph zemlje 6,5
-nikol z ničemer gnojil.
-zalival z destilerano vodo.
-hpska od začetka
-semena vzkalil v kozarcu z destilirano vodo nato dal v lonec z 11l volumna.
mislm da so ti pogoji u mejah normale. al je kej narobe? aja pa plc je dost velk za 10 bilk z lahkoto gojit sam je 150w hpska tko da se ne splača 10 na ekrat.

lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a lasulja » 23 Jan 2009, 09:50

Spol je genetsko določen, lahko pa pride do odstopanja zaradi raznih zunanjih vplivov, samo ne moreš na 5ih semenih delat zaključkov. Posadi jih 100 pa boš videl da je razmerje 50:50
Posadi še ostalih 5 pa znaš met 5 babnic
police in helicopter search for marihuana ...

LR2
Prispevkov: 224
Pridružen: 08 Sep 2008, 11:23

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a LR2 » 23 Jan 2009, 16:42

v 7l kvadratnih loncih imam v 32. dnevu lowryder 2. sedaj jih že zalivam v podstavke, zanima pa me kdaj pri konoplji splosno pride korenina ze do dna, ker vem da rastejo ful hitro, nisem pa hotel zajebat in zalivat v podstavke že velik prej, če korenine slučajn neb dosegle.

in drgač me zanima če sploh priporočate zalivanje v podstavke, oz. kaj je najboljša praksa pri ročnem zalivanju.
Also reading ICMag & Rollitup

Polarbear
Prispevkov: 27
Pridružen: 17 Jan 2009, 16:40

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Polarbear » 23 Jan 2009, 17:32

Lucky me...Kalil 12 semen(2*Lemon skunk-fem,5*The Pure,5*Blueberry)
100% vzkalilo,vseh 5 Bluberyijev požgal z gnojenjem..
Sedaj mam 5 dni na 12-12 in mislim da je vseh 5 The Pure skunkov babnic
Važno je zmagati severnega medveda

lebix69
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 Dec 2008, 21:35

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a lebix69 » 24 Jan 2009, 13:03

mene pa zanima katera bio gnojila največ uporabljate za hidroponično gojenje?Katero znamko,da jo je dokaj lahko dobit.(hempatia,naše trgovine-kje imajo največ za hidroponiko(akvaristika),...)Hvala za odgovore

rastafella
Prispevkov: 678
Pridružen: 05 Jan 2008, 12:40

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a rastafella » 24 Jan 2009, 14:11

Gnojila, bi ti jst kr CANNA hydro vege pa flores priporocu..ce mislis met odprti hidroponicni sistem,ce pa zaprt sistem pa tud CANNA Aquua Vege ,Flores..kje dobit pošnofiri majo marsikje...Lp
Leaves of seven you r n Heaven!!!

zacetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 16 Okt 2008, 21:31

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zacetnik » 24 Jan 2009, 19:21

Zakaj me na ganji začne ful matrat psiha - raznorazna čudna občutja, bojim se da mi bo srce spet začel utripat kot noro (ta mesec sem po nekaj dneh zaporednega kajenja doživel fucked up bad trip)... Pa ne vem tko, ful mi ni kul, medtem ko je ostalim vsem in so čist lepo zadeti. Pa kr nekaj čutim da mi neke solze tečejo po obrazu, pa take stvari. Mogoče še nisem vajen tega "heartbeat" efekta, ker me to totalno zjebe in komi čakam, da začnejo efekti nehat delovat. Kadil sm pa tko, pol leta 1x ali mogoče 2x na mesec, zdej v januarju pa mal bolj intenzivno.

No, pa ne zdej da nism bil še nikol uredu počen, ampak tko, pač opažanja...

Je kriv set/setting?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 7 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.