Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a lasulja » 16 Dec 2010, 16:35

zzero to je zato ker so ti prodali polyhybrid, ne pa stabilizirane sorte, kar pomeni da je vsaka roza drugacna. Sensi ga nekaj serje zadnja leta ...

Bong apno ti ne zvisa ph, temvec ga nevtralizira - ph 7
prevec apna povzroci blokado fosforja in magenzija. Raje kot apno ti svetujem dolomit ker je manj agresiven, dodas ga pa eno zlico na cca 5 l medija. V zadnjih 20 letih nism nikoli nucal ne ph- ne ph+ na zemlji, pa ni blo nikoli problemov
police in helicopter search for marihuana ...

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 16 Dec 2010, 16:49

ok bom pol sprobal tole z dolomitom. dobi pa se najbrž v kšnem vrtnarskem centru ? mogoče veš kakšen ph vode imaš? pa katero zemljo uporabljaš?
mater, nebi rad šu neki na blef tretjo rundo, najbol da si eno neonko omislm pa mal stesteram zdele en mesec, preden mi teh 10 bilk ki jih mam zdaj odcveti.
no pa hvala za odgovore

lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a lasulja » 16 Dec 2010, 17:10

Ja moglo bi se dobit. ce se ne motim se v kaliji prodaja kot kalcit kalcivit al nekaj podobnega
Ph vode imam 8,2, zemljo pa rabim huminsubstrat N8. V to zemljo ne dodajam popolnoma nic pa ni problemov. Imam obcutek da radi komplicirate in se obremenjujete s phjem in podobnimi zadevami. V kolikor vzames zracen hranljiv medij, bi mogel brez problema sfurat od zacetka do konca s phjem v rangu od 6 do 8,5. Najlepse roze zrasejo po sistemu K.I.S. - keep it simple
police in helicopter search for marihuana ...

Pantheon
Prispevkov: 39
Pridružen: 13 Okt 2010, 16:11

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Pantheon » 16 Dec 2010, 20:50

Lp, evo ker je nastopila kapitulacija glede povečanja vlage,bi vprašal izkušune mačke kako dvignit vlago v boksu (cca 6m3) s 600ko notr??
V boksu je vlažilec zraka,ki je odprt na polno,dodatno je še lavor v katerem je 36L vode in namočene dve debeli brisači, procent vlage pa... ... borih 20-21%
A je sploh kej za narest še,da bi vlago dvignu??

Uporabniški avatar
passion
Prispevkov: 1691
Pridružen: 24 Mar 2010, 13:26

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a passion » 16 Dec 2010, 20:57

ionizator je resitev tvojga problema verjetno
drgac je pa to pozim itak problem, ce mas kje bol na odprtem(podstresje, drvarnica,...)je se posebi problem z vlago, ker ce segrevas hladen zrak, se vlaga iznici v zraku.
lp
Hell, it's about time.

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 16 Dec 2010, 22:36

mogoče zmanjšat ventilacijo? js sm sicer zarad temperature nabavu regulator vrtljajev in sm pridobu 5-6 stopinj pri prižgani luči ampak je logično da bi tud vlago dvignilo sploh glede na to da maš vlažilec pa vse živo, možno da maš dost velik ventilacije..

edit: aja sori nisem glih izkušen maček ampak upam da je nasvet še vseno nekaj vreden

Pantheon
Prispevkov: 39
Pridružen: 13 Okt 2010, 16:11

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Pantheon » 17 Dec 2010, 10:02

passion dvomim,da bi ionizatorski vlažilnik izboljšal % vlage a nima samo dodatno,da kao prečiščuje zrak...nimam pa na odprtem.

bong777, vidš potrdil dejstvo,da več glav več ve,na to nisem pomislil,sem pa probal, zmanjšal pretok ventu (mehansko,ne z omejevalcem obratov) pa se vlažnost ne dvigne...Mogoče še vedno preveč vleče,samo a ni tako,da če bom zmanjšal drastično pretok,se mi bo pa temperatura dvignila?

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 17 Dec 2010, 11:10

ja temp bi se vrjetno zihr nekoliko dvignla, čeprov vrjetno ne tok kot pr men, ker če ti bo uspel dvignt vlago, bo tud vlaga mal dol temp. držala. vsaj mislm da bi blo tko. drugač pa najbolš da sprobaš pa vidš, js sm un regulator vrtljajev pr hempatii vzel za 30€ in sm kar zadovoljen.

timoslav
Prispevkov: 505
Pridružen: 02 Feb 2010, 19:17

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a timoslav » 17 Dec 2010, 13:46

Ste rekli, da je za zmanjševanje ph-ja najboljše uborabit limono ali pa kis. Mene pa zanima kaj je boljše od teh dveh oz. je vseeno?

fake_rasta
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Sep 2010, 20:11

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a fake_rasta » 17 Dec 2010, 19:10

@pantheon: pomoje je bolš da maš mal mn vode v lavorju, samo kšna dva centi, da se prej segreje in je več izhlapi. drugač pa če trenutno nimaš visoke temp. v boxu jo lahko mal zvišaš (zmanšaš ventilacijo)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 7 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron