Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
masterblaster
Prispevkov: 998
Pridružen: 12 Maj 2007, 20:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a masterblaster » 05 Jun 2007, 08:24

Sredi cvetenja...ne vem no,nekje prebrav da če bilka cveti,že počasi odmira,tak da ne vem če je v tem kak smisel...Raj jih presad že ko še rastejo.Jaz mam polovico v 8 ,polovico pa v 12L loncih,pa ti povem da na koncu sploh ni bilo kakšne opazne razlike.Samo zalivat sem mogu une v manjših loncih mal bolj.

XyZ
Prispevkov: 1729
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:02

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a XyZ » 05 Jun 2007, 12:26

blaster, prav si rekel da ne veš. praviš da si prvo točko nekje brebral, ampak pozabil si mal razmišljat... zakaj bi sploh bilka sredi cvetenja umirala? kdo je to napisal?!? verjetno en fat Noob ki mu sredi cvetenja bilke umirajo in zato se mu že zdi normalno

druga stvar pa je tud skregana z logiko ..če so bilke enake po velikosti/razvejanosti ..torej da ni opazne večje razlike, potem bodo tiste rože v manjših loncih hitreje spile vodo (je treba bolj zalivat) kot pa ostale sestre, ki imajo večji koreninski volumen.

bosces,
jaz ko sadim iz semena, prvo štartam v majnših loncih in potem ko se pokaže spol, presadim ženske v večje.
kasneje sredi cvetenja pa je smiselno presajat sative, ker visoko zrastejo in dolgo cvetijo(3-4 mesce). prvo se začne v malih loncih potem ko pa se nehajo raztegovat (približno sredina cvetenja) pa se presadi v večje lonce. če daš npr.Haze od začetka v ogromen lonec, se bo bilka raztegnila do lune. s to začetno restrikcijo korenin (mali lonci) se da "kontrolirat" višino prave sative... in s tem ko presadiš potem seveda izbolšaš produkcijo/zorenje.

lp & happy growing
Cannabis~Researcher

masterblaster
Prispevkov: 998
Pridružen: 12 Maj 2007, 20:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a masterblaster » 05 Jun 2007, 12:56

X, nisem reku da umira, ampak da počasi odmira,bliža se koncu,ne producira se tok ,kot pa v vegi.(prebral na hr.forumu).
Glede zalivanja sem pa mislu to:bilke v manjših loncih je treba pogosteje zalivat kot pa une v večjih,LP.

XyZ
Prispevkov: 1729
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:02

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a XyZ » 05 Jun 2007, 13:20

LoL pa res ..zdaj komaj vidim kak si napisal
-quote;Samo zalivat sem mogu une v manjših loncih mal bolj.
~jz pa sem zadnje dve besedi obratno prebral (kao bolj mal)
sorry stoned

no ono prvo pa zihr ne drži.. ker roža umira če jo znubaš, drugač pa se bilka odziva na svetlobo in po žetvi jo lahk daš spet na vego

to jz trenutno delam ker sem na koncu cvetenja opazil en izrazit F-13 ki je nardil rahlo vijolične trihociste že v toplem indoor. zdaj pa je na balkonu za reveg in te hladne noči v zadnjih dneh so jo čist obarvale (purple thai dominira:)





Cannabis~Researcher

bosces
Prispevkov: 558
Pridružen: 23 Nov 2004, 17:43

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bosces » 05 Jun 2007, 13:28

XyZ, a jst bi dal lahko recimo ko oberem svoje rožice (čez cca. dva tedna)vn na svetlobo in bi revegale? a bi lohk pol še outdoor žetev mel v jeseni???

uuuu to bi blo hudo če se da..

XyZ
Prispevkov: 1729
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:02

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a XyZ » 05 Jun 2007, 13:39

no ja čez dva tedna je že mal pozno, dnevi bodo sicer najdalši ampak 21 junija se že začnejo krajšat ..in zato se roža ne bo sposobna dobro obnovit... tak da ne pričakuj kaj dosti v jeseni, lahko pa probaš za finto:)
upoštevat pa je treba da je bilka v šoku po indoor žetvi, ni nujno da bo preživela, drugač pa rabi vsaj kaki teden al pa 2 ..da pride k sebi in počasi preklopi spet na vegi sistem, še le takrat bodo vidne kake rastne spremembe.
Cannabis~Researcher

123456
Prispevkov: 330
Pridružen: 15 Feb 2005, 15:43

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a 123456 » 05 Jun 2007, 13:49

Mene pa zanima kako bilki najbolje pomagaš da gre nazaj na veg. Enmu frendu je zacvetela ko jo je nesel ven. Res da gre počasi nazaj na veg. Na kakšen način ji najbolj pomagaš da gre hitreje na veg.

Porežeš bulce?


lp

masterblaster
Prispevkov: 998
Pridružen: 12 Maj 2007, 20:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a masterblaster » 06 Jun 2007, 07:42

daš na 24/24 svetlobni cikel....prej jo pa obereš tako kot pa X na zgorni sliki.
X- a pol dolgo čakaš na klončke,mesec,dva?
LP

123456
Prispevkov: 330
Pridružen: 15 Feb 2005, 15:43

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a 123456 » 06 Jun 2007, 08:40

napisal sem da je frend nesel bilko ven. Če imaš ti tako moč da lahko sonce prisiliš da sveti 24/0 (nevem kaj si ti mislil z 24/24) pol mi pa povej kako to narediš.

lp

XyZ
Prispevkov: 1729
Pridružen: 10 Okt 2005, 23:02

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a XyZ » 06 Jun 2007, 09:11

ja blastr to bo še trajalo kak mesec al pa 2 ..preden bom lahk vzel nekaj klonsov (več pa tak ne rabim)

1-6
reveging ne morš kaj dost pospešit, glavno je da ima bilka dostop do več dušika (veggy gnojilo)
Cannabis~Researcher


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 8 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.