Cvetenje - od kdaj....

Na splošno o vzgoji konoplje (vršičkanje, sušenje, semena itd.)
libanonc
Prispevkov: 141
Pridružen: 09 Jun 2005, 16:22

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a libanonc » 25 Jul 2005, 17:33

js morm pa rect da se bolj strinjam s ticom. cvetenje se začne z dnevom ko rastlina zazna da je dolžina teme cca. 12 ur to je to.... kdaj pa cof vidiš pa nima veze, ker je odvisn od sorte. mogoč vam bo pomagala prispodoba s puberteto... ne morš rečt lih da si prišel v puberteto točno takrat ko ti je prva dlaka pognala. večina sort... ok odvisn kak pheno je.... pa v pogojih brez večjih stresov od oka odcvetijo v roku ki ga semenske banke navajajo. end od story! če mate pa radi couch_lock pol je pač vaš problem, da vam dlje cveti.
... ...

libanonc
Prispevkov: 141
Pridružen: 09 Jun 2005, 16:22

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a libanonc » 25 Jul 2005, 23:21

kaj bluziš?
... ...

Ares
Prispevkov: 632
Pridružen: 26 Jan 2005, 12:56

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a Ares » 26 Jul 2005, 00:15

bravo Libanonac!
Quote:

mogoč vam bo pomagala prispodoba s puberteto... ne morš rečt lih da si prišel v puberteto točno takrat ko ti je prva dlaka pognala.



..nemoreš tudi ti reč, da je puberteta začela ko si ugasnil luč v sobi in si se odpravil spat.. in upaš da se ti bo jutri kurac dvignil.. ker v knjigi je pisalo, da ko bom star 14let (točno za moj r.d.) bom muško z čuno..

[Edit]: (tudi nemoreš povedat da je cvetenje točno takrat ko priklopiš na 12/12.. takrat se v rastlini komaj dogajajo kemični procesi! navzven pa ne cveti! cvetenje pa ti pokaže le z prvim laskom ki ga izbije vn)

Kdaj pa naj pubec ve kdaj je >>štartala<< puberteta?
Dame in gospodje možni so 1000 in 1 odgovor:
Ko si ga je prvič zdrkal? Ko mu je zrastu desni biceps bolj kot levi? ..ko mu je zrastu prvi mozolj? Ko je skadil prvi joint? Ko je bil visok 1m-žilet ali 2m? ..itd itn..

Kapiš point? ..ne moreš ti reč evo danes sem smrkavc jutri bom že muško! ..puberteta je faza ki traja in ne nastopi v točnem trenutku ko se "nekaj" zgodi s telesom.

Pusti ti raje pri miru anatomijo človeka in njegove podivjane hormone. Ne primerjaj nas z rastlinami ker ljudje nismo fotosensibilni da bi nas dolžine dneva jebali v naši rasti in razvoju.

Bom še dodal nekaj za konec ker mi je ta topik prav dokurču.

Ares
Prispevkov: 632
Pridružen: 26 Jan 2005, 12:56

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a Ares » 26 Jul 2005, 02:10

============================================================
Topic say: Kdaj se začne šteti faza cvetenja?
============================================================

Cvetenje:

V naravi lahko traja faza cvetenja več mescov, pri indoor pa so ti časi bolj krajši, od 7 (+ -) do 12 tednov max.
Glavni faktor ki spodbuja rastlino v fazo cvetenja pri cannabisu je fotoperiod (dolžina dneva/noči). V naravi pa je fotoperiod in letni čas določen glede zemljepisne širine. Na severni poluti (od tropskega pasu navzgor) so dnevi daljši bolj severno kot ki greš itaq
------------------------------------------------------------
Torej:

* [21-23 Marec] (setev) > pomladno enakonočje 12ur dan / 12ur noč

* v naslednjih mesecih se začenjajo ure dneva daljšat(+) ..do poletnega sončnega obrata v [21-23 Junij] > 15-18ur svetlobe

* Julija se začenjajo dnevi krajšat (-) in cannabis takrat začenja cvetet in proizvajat smolo. Bolj kot se dnevi krajšajo bolj začenja rastlina cvetet in proizvajat THC.

* Po obdobju jesenskega enakonočja 12/12 [21-23 September]se proizvodnja THC-ja poveča do obdobja maksimalne koncentracije Oktober / November v katerem fotoperiod stimulira kompletno maturiranje v večino sort cannabisa. :žetev:

* Kadar je dnevne svetlobe manj kot 10h [December] se proizvodnja smole upočasni in ustavi.
------------------------------------------------------------

V subtropskem in ekvatorialnem pasu so vrste cannabisa izpostavljene skoraj konstantnemu ciklu dneva/noči (z malo spremembami), začenjajo cvetet komaj po jesenskem enakonočju, ker so navajene z ne več kot 13ur svetlobe dnevno.
Cvetenje cannabisa ni odvisna od dolžine dneva temveč od dolžine noči. Vmesne prekinitve v fazi noči lahko privedejo do zakasnitve cvetenja, nekompaktne bule, prekinitev cvetenja in celo hermafrodizem (stres).

V naravi se noči daljšajo postopoma, medtem ko bi indoor growerji v growroomu pospešli ta proces z prehodom iz 6ur dnevne svetlobe na 12ur in s tem stimulirali hitrejše cvetenje in maturiranje.

Cvetenje pri cannabisu je proces kadar rastlina zazna spremembo fotoperioda. Takrat se začenjajo v rastlini odvijat biokemični procesi ki trajajo in rastlini "povejo" da je čas da začenja "maturirat" če ne bo izumrla brez naslednikov.
Ko ima rastlina vse elemente za ta razvoj/postopek, takrat naredi svoj prvi produkt te faze -> lasek

..in medtem ko sem jaz vse to pisal.. sem postal še bolj zmeden.

bluu
Prispevkov: 896
Pridružen: 23 Nov 2004, 07:21

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a bluu » 26 Jul 2005, 08:35

Pa ka bi ti rad zdaj povedo? odkril toplo vodo? al ka, ne štekam te.
To je tk, ko da bi reku, da s prvim perom postaneš alkoholik

volkds
Prispevkov: 1431
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:21

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a volkds » 26 Jul 2005, 09:13

uglavnem....to the conclusion...velik folka začne štet dneve cvetenja takoj ko preklopjo na 12/12
in smo ostali ki začnemo štet ko se prvi cvet pokaže...

point tega topika sm opazu je le to da se folku ne da z mikroskopom delat...določjo timing z cajtom k piše na packu...
uglavnem...ne da se mi več pričkat....kupte si mikroskop....
sej je useeeeeeen kdaj rastlina kao odcveti...wtf
WHOO GIVES A DAM?
vsak po svoje dela pa pika...
zato bomo mel zmer različne rezultate... eni zrele rastline, a drugi...

Bloody
Prispevkov: 706
Pridružen: 10 Jun 2005, 14:33

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a Bloody » 26 Jul 2005, 09:44

kolker se jst spomnem pri mami je blo tko,da se je rekl da roza cveti ko odpre cvet ne pa ko ga zacne delat.jst bi reku tko : ce ze vsi dajete ene primerjave bom dou pa se jst eno - deklica vstopi v puberteto,ko lahko zanosi,spolna zrelost.to pa je po prvi menstruaciji.
recmo pol da tut bilka zacne cvetet,ko jo lahko oplodi prasina.to je ko vidimo prvi lasek.
You Fuck With The Bull You Get The Horns

lojze
Prispevkov: 1004
Pridružen: 23 Nov 2004, 08:15

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a lojze » 26 Jul 2005, 10:15

Quote:

WHOO GIVES A DAM?



Važno je samo v toliko, ko se pogovarjamo o času cvetenja.
Jaz pač rečem, da je MF cvetela 63 dni in to sem štel od dneva preklopa. Zmagovalna MF jim je cvetela 75 dni (torej po mojem štetju 85 dni?).
LOJZE
Ko bom velik bom imel zelen traktor in kmetijo na Blokah!

Ares
Prispevkov: 632
Pridružen: 26 Jan 2005, 12:56

Re: Cvetenje - od kdaj....

OdgovorNapisal/-a Ares » 26 Jul 2005, 12:14

ahahaha zdaj vidim kakšne ki sem pisal, ko se mi odprejo ventili

@ bluu: voda je bila mrzla, jaz sem jo samo podgrel

Konc koncev je itak vseeno al meriš od dneva preklopa ali od takrat ko pokaže rastlina svoj prvi "produkt"

Jaz ga merim od prvega znaka dalje ker se mi zdi bolj logično za outdoor, ker me ne zanima kolko časa se je rastlina "pripravljala" na to, da izbije vn prvi produkt.

Na zdravje vsem!


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 6 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.