Kakšna kazen sledi (2. del)

Vse o zakonodaji glede konoplje kot droge.
1412162325
Prispevkov: 216
Pridružen: 30 Jan 2011, 11:04

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a 1412162325 » 28 Maj 2011, 11:40

nevem če bi ti vrjel, če si pozitiven si pozitiven, lahko se zgovarjaš na pasivno kajenje, pa da nisi bil takrat počen oziroma, da nisi kadiv sploh, sam nevrjamem, da ti to kj dost pomaga
pušim samo ganðo in hašiš iz Maroka

goblincek
Prispevkov: 252
Pridružen: 24 Apr 2011, 17:17

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a goblincek » 28 Maj 2011, 11:55

to je od odvetnika informacija kako obdrzati voznisko.
zdj za sluzbo pa nevem kako je.

WeedSmoker
Prispevkov: 708
Pridružen: 06 Apr 2006, 07:23

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a WeedSmoker » 28 Maj 2011, 12:10

Je res kar je goblincek povedal, saj sem tud sam na tak način obdržal vozniško. Bil sem pozitiven na testu ampak sem imel v krvi metabolit THC-COOH, in sem zaradi tega obdržal vozniško, je pa blo na sodišču še to da je odvetnik predlagal toksikološkega proizvedenca al kak se mu reče, in so me oprostili.. Sem pa jim priznal da sem kadil prej in ne na tist dan ko so me dobili. Samo mislim da brez odvetnika tega nebi dosegel nikakor.
No light, no buds!!!

blam
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Apr 2011, 18:47

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a blam » 28 Maj 2011, 13:56

pozdravljeni!

pred približno enim mesecem sem dobil plačilni nalog, ker so me dobili z enim jointom.. to sem plačal takoj v osmih dneh z poloviæko.

danes pa sem dobil domov še za plačat sodno takso in me zanima zakaj?

saj nisem bil na obravnavi na sodišču in ne nič!

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

tical2000
Prispevkov: 123
Pridružen: 22 Sep 2010, 11:42

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a tical2000 » 28 Maj 2011, 19:33

Vsi papirji in ostali stroški. Jaz sem pokasiral 208 eur + 39,90eur stroškov. Prevoz na PP, pošiljanje na analizo, vsi papirji...
In to vse za 0,1g !! Hvala katarina

bocu80
Prispevkov: 315
Pridružen: 08 Nov 2009, 17:11

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a bocu80 » 29 Maj 2011, 00:10

pjebi hvala za odgovore, upam da tega nebom nikol rabu, je pa fajn da vem.
COME TO THE DARK SIDE - WE HAVE COOKIES

Uporabniški avatar
ekolog
Site Admin
Prispevkov: 1630
Pridružen: 08 Mar 2005, 02:02
Kontakt:

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a ekolog » 29 Maj 2011, 01:18

Quote:

pozdravljeni!

pred približno enim mesecem sem dobil plačilni nalog, ker so me dobili z enim jointom.. to sem plačal takoj v osmih dneh z poloviæko.

danes pa sem dobil domov še za plačat sodno takso in me zanima zakaj?

saj nisem bil na obravnavi na sodišču in ne nič!

Hvala za odgovor in lep pozdrav!




Pojasnilo o postopku in odmeri sodnih taks v postopkih o prekrških - neobvezno pravno mnenje

Z dnem 1.1.2009 bodo prekrškovni organi in sodišča v postopkih o prekrških namesto dosedanjih povprečnin dolžni odmeriti sodno takso kot odmeno za delo prekrškovnega organa oziroma sodišča, in sicer v vseh postopkih, v katerih do začetka uporabe sodnih taks, še ni bilo odločeno.

Sodna taksa je tako kot je bila do sedaj povprečnina dohodek proračuna Republike Slovenije in se plačuje preko prehodnih podračunov v proračun Republike Slovenije.

Posebnost, ki je veljala do sedaj glede povprečnine za prekrškovne organe (npr. občinska redarstva), ki niso financirani iz proračuna Republike Slovenije, ostaja nespremenjena. Sodna taksa določena za delo teh prekrškovnih organov, je dohodek proračuna ustanovitelja prekrškovnega organa (npr. lokalne skupnosti), sodna taksa v postopku z zahtevo za sodno varstvo pa predstavlja odmeno za delo sodišča, zato je taksa za postopek z zahtevo za sodno varstvo, o kateri je odločalo sodišče kot državni organ, dohodek proračuna RS. Ti prekrškovni organi bodo morali tako kot do sedaj (izdali so dva naloga BN 02, vsakega s svojim prehodnim podračunom) izdati dva plačilna naloga za plačilo sodne takse, in sicer za sodno takso, ki je prihodek državnega proračuna in sodno takso, ki je prihodek proračuna prekrškovnega organa (naloga za plačilo sodne takse morata imeti različne prehodne podračune).

Prekrškovni organi in sodišča so na podlagi pete alineje drugega odstavka 206. člena Zakona o prekrških (Uradni list RS, št. 3/07 – uradno prečiščeno besedilo, 17/08 in 21/08 – popr. in 76/08 − ZIKS-1C, nadaljnjem besedilu: Zakon o prekrških) dolžni voditi evidenco zapadle, neplačane sodne takse. Prekrškovni organi, ki niso porabniki proračuna RS, pa so navedeno evidenco dolžni voditi tako, da je iz evidence razviden delež sodne takse, ki je prihodek proračuna RS. Ne glede na navedeno pa mora biti iz evidenc razviden ločen prikaz deleža sodnih taks, ki so ga vplačale pravne in fizične osebe (zahteva Statističnega urada RS).

Avtentično razlago zakona lahko sprejme le Državni zbor Republike Slovenije na podlagi 149. - 152. člena Poslovnika Državnega zbora Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 35/02, 60/04 in 64/07), ministrstva, kot del izvršilne oblasti, pa lahko podajajo le neobvezna pravna mnenja. Zaradi enotne uporabe določb Zakona o sodnih taksah (Uradni list RS, št. 37/08 – v nadaljnjem besedilu: ZST-1) in Zakona o prekrških

Odmera sodne takse po pravnomočnosti odločbe

Sodna taksa sodi po 143. členu Zakona o prekrških med stroške postopka o prekršku. V postopku o prekršku na podlagi sedme točke drugega odstavka 5. člena ZST-1 nastane taksna obveznost po pravnomočnosti odločbe, s katero se storilcu izreče sankcija za prekršek ali se storilcu sankcijo odpusti. Taksna obveznost nastane s potekom roka za vložitev pravnega sredstva, če pravno sredstvo ni bilo vloženo, v primeru dovoljenega in pravočasno vloženega pravnega sredstva pa ob pravnomočnosti odločbe o pravnem sredstvu. V hitrem postopku o prekršku in rednem sodnem postopku o prekršku je torej treba upoštevati osnovno pravilo, da se sodna taksa odmeri šele po tem, ko postane odločba oziroma sodba o prekršku, s katero je bil storilec prekrška spoznan za odgovornega, pravnomočna.

http://www.mp.gov.si/fileadmin/mp.gov.si...pkih_o_p....pdf
LP, ekolog

Hush
Prispevkov: 120
Pridružen: 29 Apr 2011, 12:06

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a Hush » 07 Jun 2011, 10:45

Ekolog nevem ki so pobral da kazenski zakonik velja isto za mladoletnike pa vseeno tistega vsega se mi ne da prebirat iz kazen za gojenje. Vem pa za izkušenj ko so dobili mladoletniški indoor grow, pri drugem zasegli 300g, tretjega so zasačili med preprodajo in kaj so dobili vsi ukor s tem da se je moral eden zaradi drugih kaznivih dejanj se vsak teden oglasit pri psihologu. Res je da je bilo to še v Janševi vladi pa vseeno ne verjamem da je Pahor tako spremenil zakonik.... nisem pa ekspert v tem področju

vapoman
Prispevkov: 163
Pridružen: 01 Sep 2010, 18:46

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a vapoman » 07 Jun 2011, 14:05

V kolikor si prejemnik denarne socialne pomoči si sodne takse opravičen, vendar moraš v ugovoru to tudi navesti in priložiti vso potrebno dokumentacijo - izjava o premoženjskem stanju + izpisek za zadnje 3 mesece z osebnega računa!

Glej obrazec:


www.uradni-list.si/files/RS_-2008-093-03943-OB~P001-0000.PDF

zacetek
Prispevkov: 859
Pridružen: 24 Mar 2009, 09:31

Re: Kakšna kazen sledi (2. del)

OdgovorNapisal/-a zacetek » 14 Jun 2011, 10:46

Hja če bi to držalo bi bilo super. Jaz sem v ugovoru navedel vse potrebno kar sem od tega iztržil? le večjo plačilo sodne takse


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 3 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron