Legalizacija konoplje- Podajte svoja mnenja.

Vse o zakonodaji glede konoplje kot droge.
joe
Prispevkov: 595
Pridružen: 16 Apr 2006, 18:42

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a joe » 03 Jun 2006, 14:46

sam res sploh neveš kaj bi mu nazaj napisau
Don*t drink and drive , smoke and fly:D

dulle
Prispevkov: 400
Pridružen: 12 Jun 2005, 15:49

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a dulle » 03 Jun 2006, 17:27

morm kr enga pržgat da zarnitove poste skapiram
JOK3
.::LEGALIZACIJA SE BO ZGODILA::.
- NARDIMO NEKAJ ZA NASO STVAR.


zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 05 Jun 2006, 15:24

Legalizacija?

Ljudje (vsi ljudje sveta) zakaj ste tako prestrašeni povedat na glas Vsem, po drugi strani pa odločno prepričani v dobro in slabo - v vaše predsodke, kar vam pa ni težko povedat nekomu osebno.

Pogovarju sem se z eno mlado punco, ki končuje študij. Pa sm ji omenu, da je konoplja zdaj končno spet IN, da bi blo fajn met kmetijo in delat cote pa prodavat na internetu. Rekla je, da je to ilegalno. Kaj? sem vprašal. Kako je rastlina lahko ilegalna? Ja, to je droga! je odgovorila.

Hmmm....

Konoplja je torej droga, zaradi katere še nihče ni umrl, ima nešteto možnosti uporabe v industriji, gradbeništvu, od zamenjave za nafto pa do kozmetike za babe, od zdrave prehrane pa do oblačil, ki jih nosijo vnuki.

In vse to in mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo več, nardimo iz droge, ki ji pravimo konoplja, ki zraste dvakrat na leto in ima 4x več biomase kot ista površina gozda. Droga?


ŽAL MI JE DA SEM HODIL V ŠOLO!

KONOPLJA OBSTAJA DLJE KOT ČLOVEK, ČLOVEK JE PRAKTIČNO ŽIVEL Z NJO IN JO UPORABLJAL VSAK DAN, PA MI JE NITI OMENILI NISO.

KDAJ BOŠ ZAČEL VIDET, NE SAMO GLEDAT. KDAJ BOŠ ZAČEL REŠEVAT PROBLEME, NE SAMO PREPREČEVAT.

V ŠOLI JE SAMO ENA STRAN RESNICE.

MOJA RESNICA JE TU, ZDAJ. IN KONOPLJA JE DEL TE RESNICE! TISOČLETJA!

Kamorkoli grem, kjerkoli se nahajam.


White Lemons Super Hazed Widow

NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 05 Jun 2006, 16:01

O zarni ko bi bilo več takih kot si ti
A na žalost jih ni zadosti da bi se to uresničilo.Glede izkoriščanja konopljinega materiala je pa tak dnar,dnar,dnar obstajajo cenejši postopki do željenih izdelkov (kemija). Za nadomestilo nafte pozabi vsaj dokler je ne zmanjka
Mogoče bo slišati čudno ampak resnično, vsaj nekateri ljudje imajo svobodno voljo.Kaj to pomeni?To pomeni če nekaj hočeš delati ali biti moraš izbrati okolje kjer to lahko uresničiš. Na celem svetu se najde prostor za svoje sanje odvisno je vse od samega sebe in ne celote. Tako da sigurno nekje na svetu obstaja kotiček kjer lahko spokojno in v miru kadiš svojo smotko kjer ne obstaja grožnja da bi ti to lahko preprečil, vse je odvisno od tebe

ko si mlad hočeš spremeniti svet, šolo, otroka, ženo a na koncu spoznaš da se moraš spremeniti sam

INKVIZITORKA
Prispevkov: 670
Pridružen: 16 Jun 2005, 08:27

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a INKVIZITORKA » 05 Jun 2006, 18:57

Vedno je treba vedet, da so trošarine na nafto, elektriko, plin..... zelo visoke
in dokler ne bo krepkega alternativnega vira za energijo, bo konoplja ilegalna.

Za primer-toplotna črpalka ( centralna kurjava ) recmo zrak - voda do minus 15
stopinj, so stroški ogrevanja ( hlajenja ) zelo zelo majhni, ampak zanimivo,da
se tega ne reklamira. Reklamo za kurilno olje maš pa nonstop na TV.......

Še bi se dal marskej napisat, pa je skoraj brezveze......

Hm samo nekaj mi je pa čudno??? Najstarejši zemljan je Indijc, in tudi
sicer živijo najdlje. ( Konoplja pa ni Indijska konoplja)

papa Inke

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 05 Jun 2006, 21:31

Quote:

O ...Kaj to pomeni?To pomeni če nekaj hočeš delati ali biti moraš izbrati okolje kjer to lahko uresničiš. Na celem svetu se najde prostor za svoje sanje odvisno je vse od samega sebe in ne celote. Tako da sigurno nekje na svetu obstaja kotiček kjer lahko spokojno in v miru kadiš svojo smotko kjer ne obstaja grožnja da bi ti to lahko preprečil, vse je odvisno od tebe

ko si mlad hočeš spremeniti svet, šolo, otroka, ženo a na koncu spoznaš da se moraš spremeniti sam




Hehehhehehhe, ko nisi ne mlad in ne star spreminjaš samo še sebe. Okolje se je zbralo. Zdaj se spreminjam?

Predstavljam si nekako tako:

Sem konoplino seme, ki se zavem svojega obstoja, ko name kapne voda in vzklijem. A to seme, ki sem jaz, ne vem nič o svojem okolju in vodi. Zavedam se samo svojih novih korenin, potem še stebla... pa listkov... cvetov... ne vem nič o preostalem svetu ali okolju v katerem rasem. Nimam pojma, da imam listke, ker obstaja sonce, katerega svetloba je vzbodbudila razvoj teh mojih prehranjevalnih sistemov. Nimam pojma, da so ljudje, ki me pokadijo ali pa predelajo v ognjevarno oblogo za njihov novi kamin. Ne vem niti kako sem sploh nastal. Vem pa, da se dobro počutim, če mam mnogo korenin in če mam lepe debele cvetove. Ne vem pa zakaj? Vem samo da moram vzet to kar čutim in spremenit v to kar sem.



White Lemons Super Hazed Widow

NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 05 Jun 2006, 22:46

no jz si pa predstavljam takole, če konoplja nima pravih pogojev ne bo rasla, kajne? S tvojo asocijacijo si hotel povedat da je treba delati po nagonu, ki pa je že rahlo izkoreninjen iz naše zavesti, sedaj delamo po pohlepu. Človek ima svoje pravice in dolžnosti za strpnost in harmonijo življenja, ki ga vsak posameznik mora sam poiskati v svetu pravil, če tega ne štekaš se učiš celo življenje brez pomena. Pač na žalost ne živimo več v dobi nagona, tak da sebe in konopljo nima smisla primerjat.
Če pa že primerjamo...
Se lahko počutiš kot semenka na artiki kar se tiče legalizacije v sloveniji

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 06 Jun 2006, 09:56

Quote:

no jz si pa predstavljam takole, če konoplja nima pravih pogojev ne bo rasla, kajne?



Ja.

Quote:

S tvojo asocijacijo si hotel povedat da je treba delati po nagonu, ki pa je že rahlo izkoreninjen iz naše zavesti, sedaj delamo po pohlepu.



Ne. Z "asociacijo", ki je še vedno metafora, nisem niti približno razmišljal o nagonih in še najmanj o pohlepu, ampak o realnosti življenja. Tvoj in moj pogled na metaforo sta povsem drugačna. Razumljiva posamezniku na drug način, drugače obarvano, sprejeto skozi nešteto filtrov posameznika. Tvoji filtri niso moji filtri, ko poskušam doumet tvoje filtre, v meni ne nastanejo kopije tvojih filtrov, temveč so vedno osebni. Nagon je beseda. Pohlep je beseda. Pohlep in nagon sta v osebnem dojemanju. V realnosti ju ni. Konoplino seme zraste točno toliko kot mu pogoji dopuščajo. To je realnost.

Quote:

Človek ima svoje pravice in dolžnosti za strpnost in harmonijo življenja, ki ga vsak posameznik mora sam poiskati v svetu pravil, če tega ne štekaš se učiš celo življenje brez pomena.



Če sem kaj "štekal" v življenju, je najbrž tole: Človek se drži pravil, za katere se sam odloči, da se jih bo. Pravice si je človek sam izmislil si jih nadel in sam se je odločil kako jih bo uveljavljal. Svet pravil je iz mojega vidika le abstraktna umetnost življenja, priročen filter za čutila, ki hitro uredi kaos misli, ki ga čutila in razum ustvarjajo. Edino kar mi preprečuje, da se ne neham držat pravil, so moji nešteti obrazi, ki bi me zaprli v zapor, če bi se nehal držat pravil, ki se jih nisem sam spomnil ampak oni. Sam sem se spomnil le, da pravil ni, so le dejstva.

Quote:

Pač na žalost ne živimo več v dobi nagona, tak da sebe in konopljo nima smisla primerjat.



Doba nagona? Zanimivo... danes zjutraj sem nagonsko začutil, da moram it srat, pol sem nagonsko začutil da sem lačen, potem pa mi je nagon povedal, da se naj toplo oblečem, ker je zuni mrzlo. Nisem primerjal!!!, ampak metaforiziral, karkoli že ta dolga smešna beseda pomeni tebi.


Quote:

Če pa že primerjamo...
Se lahko počutiš kot semenka na artiki kar se tiče legalizacije v sloveniji



Artika je prekrasna dežela, kjer cvetijo konople in ljudje so svobodni v dejanju in misli. Če pa si mislil Arktiko, pa je takole: Legalizacije ni, kot smo že ugotovili, je sistem pravil zasidran v tvoje filtre.


Nimam pohlepa. Nagon? Misel o nevarnosti. Strah pred realnostjo. Želja po obstoju. Pohlep po življenju?

Ej najdenec, če iščeš pravila, pravice in pohlep, potem stavim 2 klona, da jih boš našel najprej v sebi. Ker le ti si tisti, ki dojema te besede, okolje, ta forum, ta svet, to vesolje, ta čas, ta prostor, to misel, ki se ti je pravkar utrnila, sprožam pa jo jaz, a hkrati ti.

Realnost pa je. Konoplja je uporabna rastlina. RASTLINA!!!




Jaz, ki pišem, ki berem, sem edini, ki vidi tole !

White Lemons Super Hazed Widow

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 06 Jun 2006, 09:58

Quote:

joooj... ko bo vas realnost trofla, bo kriza




Realnost je vse. Kdo je sploh prvi rekel, da nekaj ni realno? Kdo si je upal to trditi brez dokazov. Hehehehheh...

White Lemons Super Hazed Widow


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron