naredte si sami cool tube

Na splošno o vzgoji konoplje (vršičkanje, sušenje, semena itd.)
scegy
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Dec 2004, 13:50

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a scegy » 04 Feb 2006, 18:35

vbistvu ja, v tovarni, ti piše na embalaži od žarnice

INKVIZITORKA
Prispevkov: 670
Pridružen: 16 Jun 2005, 08:27

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a INKVIZITORKA » 04 Feb 2006, 18:37

Človeška roka zazna vroče pri T nad 50 stopinj.
No zdaj pa probaš držat roko 5cm od žarnice

scegy
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Dec 2004, 13:50

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a scegy » 04 Feb 2006, 18:48

ne gre se samo za vročino, obstojnost stekla na take lumne in UV sevanje je isto všteto zraven. jest mam eno navadno šipo na enem izmed reflektorjev, in je po 3h letih postala že pošteno lisasta, ne umazana ampak zasmojeno črno lisasta(dimmed), kar se pa pri drugem reflektorju, ki ima kaljeno steklo ni zgodilo.
maš ti drugačne izkušnje inkvizitorka?

INKVIZITORKA
Prispevkov: 670
Pridružen: 16 Jun 2005, 08:27

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a INKVIZITORKA » 04 Feb 2006, 18:55

UV sevanje - haloooooooooooo

scegy
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Dec 2004, 13:50

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a scegy » 06 Feb 2006, 14:34

evo obljubljene slike, dobil sem točnejše podatke o steklu, imenuje se duran oz pyrex, isto sranje baje borosilikatno steklo, odporno do 600°C
prirobnice so iz 129×1,5×60 rostfreia
vse skupaj:
http://www.icmag.com/ic/gallery/showphoto.php?photo=138314&sort=1&cat=500&page=1

steklo 125×5×37 - 10ksit
prirobnice - 0,7ksit
prečka - 0,35 sit

torej skupaj malo več kot 11 jurčkov za pošten cool tube

LP

Vitto
Prispevkov: 647
Pridružen: 07 Maj 2005, 14:37

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a Vitto » 06 Feb 2006, 15:58

Sam a ni 5mm mal predebelo? Se da dobit tudi tanjše, tko 2-3mm?

Mislim da ima ganja_farmer kupljen cool tube, kolk ima debelino stekla?

scegy
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Dec 2004, 13:50

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a scegy » 06 Feb 2006, 16:01

tolko kolkor je debela šipa pri reflektorju

Vitto
Prispevkov: 647
Pridružen: 07 Maj 2005, 14:37

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a Vitto » 06 Feb 2006, 16:05

aha, ok. Sem mislu da delajo bolj delikatne stvari, ki bi, seveda prepuščale precej več svetlobe.

scegy
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Dec 2004, 13:50

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a scegy » 06 Feb 2006, 17:20

ne sej oni ti lahko naredijo kar hočeš, sam pomojem se ti ne splača tvegat da se ti pol kej ob vsakem dotiku razbije al pa poči, glede na tist mikro procent ki ga pridobiš(ČE sploh ) če daš 2 mm steklo. tko jest mislim glede na izkušnje z/brez šipe.
lp

INKVIZITORKA
Prispevkov: 670
Pridružen: 16 Jun 2005, 08:27

Re: naredte si sami cool tube

OdgovorNapisal/-a INKVIZITORKA » 06 Feb 2006, 20:24

scegy - to steklo boš zlo težko razbil ( ok kladivo ne šteje )


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.