Pomoč - starost 1 teden, šibko steblo?
Objavljeno: 22 Nov 2012, 01:43
Potreboval bi nasvet kaj narediti in zakaj je do pojava prišlo?
Do danes je vse kazalo tako kot je bilo pričakovati, nato pa kot da steblo ne bi imelo več dovolj moči, da bi podpiralo rast vrhnjega dela (dva lističa).
Rastlino vzgajam v moki s kokosovimi vlakni in jo, zaradi slabe svetlobe v sobi držim pod lučjo MEGAMAN 11W, 2700K, 50Hz. Namen vzgoje je samo kot okras in upajoč na par gramski pridelek.
Vrsta BLUEMATIC, autoflowering.
Ne gnojim, zalivam zjutraj s postano vodo. Je pa res, da luč prižigam in ugašam v nereguliranih ciklih, ampak gledam da so +- 1 uro razmaka. Upam, da jo to ne bi zmotilo tak fejst.
Mogoče sem pretiraval z zalivanjem? Ampak se mi na otip ni zdelo tako zelo vlažno, zato sem popoldan dodal še 1-2dcl vode.
Prosim za pomoč, ker ne vem kako spet dobiti normalno navpično, močno rast stebla.
Listi izlgedajo prijetno zeleni in se lepo razvijajo...ji pa nekaj ne paše...ali preveč/premalo zalivanja ali je problem v svetlobi ali mogoče svetujete kakšno gnojilo...upam da pade kakšna ideja.
Hvala!
Uploaded with ImageShack.us
Do danes je vse kazalo tako kot je bilo pričakovati, nato pa kot da steblo ne bi imelo več dovolj moči, da bi podpiralo rast vrhnjega dela (dva lističa).
Rastlino vzgajam v moki s kokosovimi vlakni in jo, zaradi slabe svetlobe v sobi držim pod lučjo MEGAMAN 11W, 2700K, 50Hz. Namen vzgoje je samo kot okras in upajoč na par gramski pridelek.
Vrsta BLUEMATIC, autoflowering.
Ne gnojim, zalivam zjutraj s postano vodo. Je pa res, da luč prižigam in ugašam v nereguliranih ciklih, ampak gledam da so +- 1 uro razmaka. Upam, da jo to ne bi zmotilo tak fejst.
Mogoče sem pretiraval z zalivanjem? Ampak se mi na otip ni zdelo tako zelo vlažno, zato sem popoldan dodal še 1-2dcl vode.
Prosim za pomoč, ker ne vem kako spet dobiti normalno navpično, močno rast stebla.
Listi izlgedajo prijetno zeleni in se lepo razvijajo...ji pa nekaj ne paše...ali preveč/premalo zalivanja ali je problem v svetlobi ali mogoče svetujete kakšno gnojilo...upam da pade kakšna ideja.
Hvala!
Uploaded with ImageShack.us

Dobil si isti odgovor kot na grasscitiju (no, brez sarkazma in cinizma)- torej, nabavi močnejšo žarnico in poštimaj ventilacijo, pa timer si nabavi. Najcenejši stane cca 2-3€ ima možnost 30m intervalov.
Aja, na koncu boš ugotovil isto kot vsi ostali - enostavno se ti ne splača zajebavat za nič. Na začetku je še kul ko pogleda ven, potem pa imaš zaradi slabih pogojev kup enih problemov. In furat cikel 10 tednov (in se vmes sekirat) za to, da boš na koncu MOGOČE dobil za joint, se večini ne zdi smiselno. Če si se že odločil da boš nekaj vzgojil, dej vsaj za silo pošlihtaj stvari.