Stran 1 od 5

Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 20:52
Napisal/-a lojze
S spoštovanim članom tega foruma sva prišla do vprašanja, na katerega nimava enakega odgovora:

od kdaj naprej se šteje čas cvetenja?

- od preklopa na 12/12 ali
- od dneva, ko rožica naredi prvi cvet.

Kako ti šteješ dneve?

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 21:20
Napisal/-a libanonc
kakopak... od preklopa na 12/12

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 22:15
Napisal/-a cannabis_grower
čas cvetenja se šteje od preklopa 12 ur na dan, itq

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 22:23
Napisal/-a lojze
Quote:

čas cvetenja se šteje od preklopa 12 ur na dan, itq



Zakaj že? Saj po logiki rožica rabi še nekaj časa, da zazna spremembo.
Čeprav sem jaz istega mnenja kot vidva...

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 22:33
Napisal/-a bluu
Čas cvetenje se prične meriti od prvih cvetov in ne od preklopa svetlobe. Od prvih laskov, ki se pokažejo naprej.

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 22:37
Napisal/-a Tic
pol ce ti preflower laske nardi v prvih 14 dneh, kr konc vegija, pa ceprav je 20/4

NI RES

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 22:58
Napisal/-a bluu
če si dovolj sort probal, si lahko videl, da je lahko razlika med začetkom cvetenja tudi 3 tedne.
Boš za outdor rekel, da začne cvetet, ko je enakonočje? 21.september? takrat se že prcajtne sušijo.
Ene pričnejo delat laske zdaj enkrat druge pred prvo polovico avgusta. In kako boš zdaj meril čas cvetenja?
Izraz začetek cvetenja se ne sme razlikovati pri in ali outdor !, ker pomeni enako fazo, to je ko roža začne cveteti in to je ko se pokažejo prvi znaki cvetenja
Cvetenje je posledica spremembe režima osvetljevanja. Vendar se ne začne takoj ob spremembi.
lp

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 23:03
Napisal/-a Tic
jah outdoor je drugo kot indoor.

men se prvi samci pokazejo 2 dni po predstavitvi 12 urne teme. pa recimo da nimam laskov na zenskah do takrat. kaj bos reku da samci so na 12/12 zenske pa ne. za to pa se imenuje '12/12 cvetenje' in ne '12/12 priprava na cvetenje'

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 22 Jul 2005, 23:08
Napisal/-a bluu
Lej kk ti naj povem, faza cvetenja je ko začne cvetet. Zdaj če jo prsiliš z režimom 0/0 al pa 12/12 al pa 14/10 je vseeno ani?

Tok za info, prvi laski so se pojavli v tem tednu na moji hitri pa je režim za danes bil sledeč:
Length of Day: 15h 02m, tomorrow will be 2m 0s shorter
Length Of Visible Light: 16h 12m

Sicer pa te očitno ne bom mogel prepričati, tk da imejma vsak svoje prepričanje, pa bo
lp

Re: Cvetenje - od kdaj....

Objavljeno: 23 Jul 2005, 02:12
Napisal/-a Tic
Ja sam pol ti golfas. Ko bos kaj postal, navedi oba podatka.

Kdaj je bil zacetek cvetenja in kdaj so bli prvi laski.

Hvala, Tic