Stran 1 od 4
Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 19:31
Napisal/-a Baphomet
Nabavil sem Cvetalova gnojila,sicer 1xKristalin-start in pa 1xtekoče gnojilo za zelenje.Kristalin-start vsebuje:32% dušika (N) v amidni in amoniačni obliki,10% fosforja (P2O5),topnega v vodi,10% kalija (K2O),topnega v vodi,Mg in mikroelemente (Fe,B,Mn,Zn,Cu,Mo)
To so mi priporočli za mlade rastline in sicer prva uporaba po 3 tednih.
Cvetal,tekoče gnojilo za zelenje pa vsebuje:8,0%N skupni dušik,7,5%N amidni dušik,0,5%N nitratni dušik,6%P2O5 fosforjev petoksid,topen v vodi,6%K2O kalijev oksid,topen v vodi,0,01%B bor
mikrohranila kelatirana z EDTA:
0,025%Fe železo,0,02%Cu baker,0,02%Mn mangan,0,01%Zn cink,0,005Mo molibden+majhna vsebnost klora
A sta te dve vrsti gnojil vredu????
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 19:50
Napisal/-a messino
sta, a...
...nisi nabavil nekih hudih gnojil če si to hoto slišat, imaš morje boljših. Za rast in za cvetenje.
lp
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 20:10
Napisal/-a Gruverka
vredu bo... z temi gnojili tak al tak nimaš kej dosti za sfalit
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 20:10
Napisal/-a Baphomet
Quote:
sta, a...
...nisi nabavil nekih hudih gnojil če si to hoto slišat, imaš morje boljših. Za rast in za cvetenje.
lp
Ampak daj mi povej so ta za kakšno uporabo??'
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 20:37
Napisal/-a Agnes
Quote:
Quote:
sta, a...
...nisi nabavil nekih hudih gnojil če si to hoto slišat, imaš morje boljših. Za rast in za cvetenje.
lp
Ampak daj mi povej so ta za kakšno uporabo??'
za silo.
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 20:40
Napisal/-a Eryk
ja ni idealno ampak vseeno kul.
za vegetacijo bi lahko uporabil mešanico obeh gnojil, ker 30-10-10 je veliko dušika. morš vedet, da se morjo v vegetaciji razviti tudi stebla in korenine: dušik ti sili rastline u višino (= bo veliko internodalnega razmaka, kar sploh ni fajn, razen, če je to outdoor in nimaš prostorskega problema). kalij je za formiranje stebla, fosfor je za močne korenine in velik cvet.
za cvetenje bi blo torej dobro met nekaj, kar ma fosfor, pol manj dušika, kalija pa lahko tudi 0, ker kalij v cvetenju ne vpliva na efekt sploh. u bistvu sem najbol trde vrhe do zdaj naredu s starterjem, na pamet se mi zdi da je 7-21-0 al neki podobnega. starter se sicer uporablja za mlade ravnokar vznikle rastlince, jim okrepi korenine.
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 21:45
Napisal/-a Baphomet
Ampak ta Kristalin-start naj bi bil za mlade vznikle rastline,vsaj tako so rekli v cvetličarni.
Če ne pa mi vi priporočajte kakšno gnojilo za vegetacijo in kasneje za cvetenje,pa približno ceno???
Re: Cvetal
Objavljeno: 14 Mar 2006, 21:55
Napisal/-a Eryk
ja sej to mi je čudno, zakaj taka formula.
predvsem probaj pa boš vidu, ker diskutiramo o finesah.
z botaničarko se pa tut strinjam.