Stran 1 od 1

Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 11:51
Napisal/-a bluu
Sicer mora vsak od za sebe vedeti, da je omejitev zato, da se jo spoštuje, vendar če se že zgodi v teh zimskih mesecih mogoče pride prav tale zadeva:

dokler je -1 zunaj, ni panike za radarje...
v kolikor vas izmerijo, ko je zunaj pod ničlo, potrebujete kopijo iz uradnega lista in uradno potrdilo agencije za okolje o temparaturi v tistem trenutku..

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200225&dhid=40999

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200590&dhid=78300

Naj mraz ne popusti vse do poletja ))

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 11:52
Napisal/-a homer
lol, a temparatura vpliva na merjenje? Pa slisem na radiu da so radarji povsod

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 15:14
Napisal/-a Vitto
bluu...?
Piše za aparat mora imet delovno temperaturo VSAJ 0-50 stopinj.. kaj pa če naletiš na takega k ima do -10?

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 15:49
Napisal/-a bluu
Quote:

bluu...?
Piše za aparat mora imet delovno temperaturo VSAJ 0-50 stopinj.. kaj pa če naletiš na takega k ima do -10?



Tut taki se najdejo :lol:

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 22:58
Napisal/-a sleak
včer pa dons jim najbrž tud taki nebi pomagal, pissda je mraz te dva dni...

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 26 Jan 2006, 23:03
Napisal/-a h4cky
ja... mojm frendu k ma rožce v neogrevanem prostoru ki ni izoleran so mu zmrznle škoda

heki

Radarji pozimi

Objavljeno: 12 Feb 2006, 00:21
Napisal/-a kemik
To je sam normativ, v katerega pač sodijo takšni merilniki. Sej eni merilniki so menda celo v ogrevanem ohišju in so deklarirani še za večji mraz. En kolega se je protožu, ker je radar držu u roki.

Drugi člen je s spremembo takšen:
Ta pravilnik velja za merilnike hitrosti, ki se uporabljajo za merjenje hitrosti vozil v cestnem prometu na enega od naslednjih načinov:
1. za stacionarno merjenje hitrosti z merilniki hitrosti, ki so v času merjenja pritrjeni na stojala ali vgrajeni v ohišja ali podobne priprave za fiksiranje položaja;
2. za mobilno merjenje hitrosti iz premikajočega se vozila ali z ročnim merilnikom hitrost ali s sledenjem, pri katerem merilno vozilo sledi kontroliranemu vozilu in ugotavlja hitrost kontroliranega vozila na podlagi merjenja časa in prevožene poti;
3. za merjenje hitrosti s fiksno vgrajenimi merilniki hitrosti, pri katerem so merilniki hitrosti v času merjenja fiksno vgrajeni na za to določena mesta in merijo hitrost vozil na podlagi merjenja časa vožnje na cestnih odsekih znane dolžine.

Prvo točka govori o temu, da more bit položaj naprave fikseran, torej pritrjen nekam. Policaj ga ne sme torej držat v roki.

Re: Radarji pozimi

Objavljeno: 13 Feb 2006, 21:16
Napisal/-a ROXZ
Quote:

Sicer mora vsak od za sebe vedeti, da je omejitev zato, da se jo spoštuje, vendar če se že zgodi v teh zimskih mesecih mogoče pride prav tale zadeva:

dokler je -1 zunaj, ni panike za radarje...
v kolikor vas izmerijo, ko je zunaj pod ničlo, potrebujete kopijo iz uradnega lista in uradno potrdilo agencije za okolje o temparaturi v tistem trenutku..

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200225&dhid=40999

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200590&dhid=78300

Naj mraz ne popusti vse do poletja ))




a je kdo ze v praksi probu to? da nebojo se bl zakompliciral ce jim poturimo tiste papirje pa klicemo na agencijo...
500ti post (sm ga mislu prsparat za kej pametnga napisat sam tole sm pa mogu prasat)