Legalizacija konoplje- Podajte svoja mnenja.

Vse o zakonodaji glede konoplje kot droge.
NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 10 Jun 2006, 21:47

se strinjam inkvizatorka, dokler ne ogroža ljudi okrog sebe ni panike. Sami pa dobro vemo da je takih malo.

inviseble meni sede povprečno 3 špinele na standarden teden. Razen če so okoliščine takšne in drugačne mi uide kakšen več. Je pa res, da vsak dan pijem čajček, ko se zbudim namesto kave. Malo šparam žolč

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 12 Jun 2006, 11:16

Zarni gleda na svet iz vseh smeri. Vse je pozitivno in vse je negativno. Realnost je le mnenje.

Ko nekdo začne govorit, kaj je dobro in kaj ne in kdo bi naj kaj in kdo bi naj to, potem rečem samo to: ZBUDI SE, IZKLOPI TV IN POGLEJ OKOLI SEBE. KJE SO KAKŠNA PRAVILA. EN SKADI 1, EN SKADI 15 dzointov. NJEGOV SVET V PRESEKU Z MOJIM. PRAVILA SO KOT OGRAJE, OMEJUJEJO ČLOVEŠKO KREATIVNOST.

Ti si šef svoje realnosti. Smejim se, ko ljudje ne vidijo, da ko 2 človeka rečeta npr. besedo: BELO, je zmer samo eden, ki jo sliši. In še bolj se smejim ko vidim kako ta eden sliši, če je ta eden enkrat črn drugič pa bel

Tisti, ki hoče probat bo probal, tisti ki noče pa ne bo. Naj se odloči sam.

Ne pravim samo: Legalize it. Pravim tudi: Kreativnost, domišljija, ideja, napredovanje.

Naučim se uporabljati svoje možgane in odkrijem, da imam 2 bilijona staro telo haha Dajmo ljudje, povežite nedoumljivo in nasprotujočo si. A je res tako težko hodit v sedanjosti in živet v prihodnosti?


White Lemons Super Hazed Widow

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 12 Jun 2006, 12:31

Quote:

sam nisem rekel da po uživanju konoplje postaneš zasvojen in takoj na zdravljenje, to so besede psihologov ki preberejo knjigo pole pa misli da je doktoriral, sam pa sploh ne ve kak je biti zadet.




Pravkar si to povedal še vsem, ki si bodo ustvarili še bolj zamegleno sliko o tem, kar nisi hotel povedat, a je nastalo v njihovi buči.

Quote:


vprašaj se samo to. Koliko ljudi poznaš, ki so probali samo konopljo in pri tem samo ostali in koliko je potem še iz radovednosti probalo trde droge, ki so pa resnično pravi plobem? Koliko špinelov na dan je zate zdravo pokaditi?
Skunk ali domačica kaj je boljše?




Droge ni. To je beseda za vzbujanje straha. So pa snovi, ki omogočijo vpogled v drugačen pogled. Predstavlji si "drogo" kot zakrament, kot hostijo pri obhajilu, mislim da ti ne bo težko, vzgled je na vsakem koraku. In res je, poznam ljudi, ki jih je trava spreobrnila na bolje, teh poznam na tone. Čudno, da ne poznam nobenega uživalca konoplje, ki bi trdil, da ga zaradi konoplje mika še heroin. To je na TV pa v časopisih.


Internet in moderni računalniki so nastali, ker so ljudje kot je Doug Engelbart, Steve Wozniack, Steve Jobs eksperimentirali z LSD-jem in psihoaktivnimi snovmi. V njihovih vizijah so videli to čemur danes pravimo informacijska doba, osebno računalništvo. Zato so izdelali osebni računalnik PC, ki ga danes ti in jaz uporabljamo in mislimo, da je samoumevno, v resnici pa je del LSD vizije. Tvoj in moj napredek je posledica interakcije LSD molekul v njihovih možganih. A ni fajn?


Nekaj info o tem je tuki.

Quote:

Mene ne skrbi za tiste ki so dobro osveščeni glede konoplje in njeni pametni uporabi. Bolj me skrbi za tiste ki je ne bodo znali kontrolirano uporabljati. Ker vsako zdravilo, ki ga jemlješ preveč škoduje zdravju. Folk je premalo informiran glede zelišč in njeni uporabi to je dejstvo.

Bi moral začet s tem če misliš govoriti o legalizaciji, pokazat ljudem resnico in samo resnico o konoplji in njeni pozitivni lastnosti ter njeno kontrolirano uporabo. Če hočeš delati dobro delaj globalno da bodo vsi zadovoljni. Če je pa legalizacija edini razlog da se ni treba skrivat potem nima smisla.




Kaj bi začenjali, samo preusmerim pozitivno energijo svoje neizmerne domišljije v odkrivanje neskončne raznolikosti življenja. Čas je, da podremo vse predsodke, ker informacije hočejo biti svobodne.

A nam bo jasno, da morjo najprej govorit resnico STARŠI, da se lahko OTROCI odločijo, katero resnico ne bodo izbrali za svojo. Kdaj se bomo začeli brigat zase = vse? Kdaj se bo to izrazilo v vzpodbudnih besedah in dejanjih?

Jaz pravi, da ZDAJ.

"We are as gods and we might as well get used to it.", British anthropologist Edmund Leach
White Lemons Super Hazed Widow

NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 12 Jun 2006, 14:25

dej zarni ne stoj streljat, ne zgubljaj časa z analizo mojih izjav ker ne boš nikamor prišel, če nočeš razumeti mojega osebnega mnenja ga pač ni treba. Ni me pa treba poniževati z debilom ki ne ve kaj govori.

Sam sm živel v času "make love not war" in nismo samo blebetali v prazno iz naslonjača pri računalniku. Poskušali smo spremeniti svet s takim razmišljanjem kot ga imaš ti z dejanji in protesti. In na koncu spoznali da se moramo spremeniti sami. Upam da boš to dojel prej kot sem jaz.

Govoriš o LSD kot da JE to nekaj dobrega in rečeš a ni fajn. Sploh se ne zavedaš kaj pišeš.

Poišči kakšnega ozdravljenega bolnika trdih drog in ga vprašaj če je bila njegova prva droga LSD, heroin, kokain, bodi realen malo. Če to ni zate vredno imena droga in da vzbuja strah nimaš vseh kolescev v glavi.

Vem da tudi sam blatim ta topic, zato te v prepričanju prosim da svoje analize o mojih izjavah opraviš na PM in končno poveš v ta topic nekaj kar ne vsebuje kritike mojega osebnega mnenja.

Lp

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 12 Jun 2006, 15:47

Komentiram, nikoli te nisem zmerjal z imeni, nikoli nisem vzel osebno.

Kar napiševa je dobra debata, marsikateri bo iz nje lahko videl različne poglede na zadeve o katerih se govori. Kaj bi mešal to z nekimi personalnimi sporočili. Jaz hočm povedat vsem, ki berejo, ne sam sebi.

Hvala, za sodelovanje! V glavi nisem nikoli imel kolescev, tako da mi tudi manjkat ne morjo.

Glede spreminjanja samga sebe sm že neki natipku, lahko pa rečem samo, kar niste končali vi, bomo pa mi!!!

Forum je najbrž zato, da se nardijo analize. Privatna sporočila pa najbrž zato, da se zmeniš kdaj greš na džoint.

Kakorkoli že... jaz točno vem kaj natipkam, kaj povem, stojim za vsakim znakcem. Če napišem kaj o LSD, sm ziher zbral vse informacije, ki so mi bile na voljo in sm jih tudi najdu, da sm to zmogel napisat.

Quote:

Poišči kakšnega ozdravljenega bolnika trdih drog in ga vprašaj če je bila njegova prva droga LSD, heroin, kokain, bodi realen malo. Če to ni zate vredno imena droga in da vzbuja strah nimaš vseh kolescev v glavi.




LSD? LSD ali tudi "DESIGNER DRUG", je naredu človek. Po mojem osebnem mnenju, ki predpostavlja dejstvo, da je droga le beseda, mislim da je vsak posameznik odgovoren za svoje telo in točno ve kaj da v usta, v žile itd. To je ideja, ki jo želim izrazit. Še bolj enostavno:

KakšnA je razlika med nekom, ki se vsak dan fiksa, ali nekom, ki je na antidepresivih? Poznam oboje. Oboji so v pizdi. In le sami se lahko dajo v to stanje ali pa ne.

Če koga zanima na kratko malo zgodovine
LSD...
in nekaj o LSD skozi oči človeka, ki je tudi vedu kaj govori: Leary : "Tune in, turn on, and drop out"
White Lemons Super Hazed Widow

NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 12 Jun 2006, 16:24

kar niste končali vi, bomo pa mi!!!
razen kajenja na kongresnemu še vašega začetka ne vidim

LSD pa ni naredil človek, ampak ga je najdel v naravi in spremenil v dosti hujšo obliko kot je sama narava hotela.
Primer: Psilocybe Cubensis (magične gobe), peyot (indijanski kaktus).
No vidim da teorijo poznaš, mogoče kakšna iskušnja iz prve roke kar se tiče LSD-ja?

zarni
Prispevkov: 285
Pridružen: 14 Apr 2005, 13:14

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a zarni » 12 Jun 2006, 17:30

Ti in jaz dobro veva, da kajenje na kongresnem trgu ni nič drugo kot zabava. Ideja se najprej zgodi v glavi, šele nato gre na ulico.

V današnji dobi informacij in LSD-interneta, vsi vemo kako zgleda preostanek sveta. Drugačen. Pa se kljub temu držimo pravil, ki so sama sebi v nasprotju. Če ne bi bila, potem ne bi bilo lukenj v zakonih. Ampak jaz mislim, da je največja luknja pravil in zakonov države prav v dejstvu, da je človek vladar svojega življenja in mu nobeno pravilo ne pomeni nič, če se tako odloči. Danes naj bo legalno. Jutri pa bo nelegalno.

Če se en odloči zaobit pravila izkoristit luknje, a ni to dokaz, da so pravila nelogična, saj prestavljajo odgovornost človeka do soljudi na pravila, na nekaj tretjega. Saj je legalno/nelegalno, če koga ubijem, če komu zlomim roko, bodo že tisti tretji poskrbeli zame, haha.

Aa, edino pravilo je, da ni pravila. Kdaj se bomo naučili, da lahko učinkovito sodelujemo le takrat, ko ne škodimo en drugemo. Škodit pa si ne bi hoteli, če bi škodili sebi. Če bi bil jaz del tebe - a bi mi potem hotu stret roko, preprečit da skadim smotko? Jaz sem del tebe, ti pa mene, in ker je tako zdaj, se lahko lotimo pomembnih vprašanj, kot je recimo, zakaj je še vedno velik del mene LAČEN, brez strehe nad glavo, zakaj so moje reke fsrane, zakaj so moje misli bolane, natrpane z reklamami in vedno večjimi avtomobili in joški?

Zakaj po več kot 50 let po zadnji večji dogovorjeni in vnaprej splanirani "vojni", razen uničenega okolja in kupa tehnologij, ki služijo samo povečanju dodane vrednosti za te iste tehnologije, nimamo v roki nič, s čimer bi se upali hvaliti.

Ko sem bil majhen sem se kopal v potoku, kjer so živeli not ogromni potočni raki. Danes živijo pralni stroji, gume in prazne piksne od pira. Kje so zdaj pravila in zakoni?

Politiki, ekonomisti, policisti, uradniki, sodniki, zdravniki, profesorji in advokati... vsi ki se ukvarjate z mano, prosim povejte mi kakšna je vaša logika in kaj bodo imeli moji pravnuki od vaših dejanj in besed, razen razgleda na vaše jahte in vile?

"Podobe iz kutije" šopajo fuzbal, a je res samo fuzbal, jaz vidim ljudi, ki tekajo po igrišču in si podajajo žogo, njihov cilj ni dati gol, to pač pride zraven, temveč čimvečkrat tečt mimo reklame svojega sponzorja?

Sožitje idej je še zmeraj tabu tema, ko pa pride nekdo, ki na glas pove, da "noče tega" ker "hoče živet", pa ga pač priročno odstranimo.

Pa poskusite odstranit mene!

Nimam posebne želje, da bi probal LSD, povem pa, da ga bi, če bi mi ga dala oseba, ki bi ji zaupal.

Vprašanje ni v snoveh, ki jih uporabljamo, vprašanje je le v ljudeh.

Razmišljati brez misli, vizualizirati besede, videti realnost.


Sem tako velik egoist, da mislim, da so vsi ljudje le jaz.

Le kateri egoist pa je že nadlegoval samga sebe, se sreču sred lepega dne, ravno med kajenjem mikija, si zapisal podatke o sebi, ki jih že ve, si zaračunal 3 leta zapora za enga mikija, zasegel mikija in ga nato še na skrivaj pokadil, ko bi se skril pred samim sabo.

Imagine? by John Lennon
White Lemons Super Hazed Widow

NAJDENEC
Prispevkov: 206
Pridružen: 12 Jul 2005, 02:13

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a NAJDENEC » 12 Jun 2006, 18:23

no, to so dejstva
tebe klonirat, pa vse klone dat v slovenski parlament pa bo zmaga. Drugače ne gre, politika je dirigent naše družbe zaenkrat.

BIG
Prispevkov: 2750
Pridružen: 04 Okt 2005, 12:10

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a BIG » 13 Jun 2006, 09:11

dejta se prek PM zment ne pa teme smetit
Enjoy what is natural

klen
Prispevkov: 989
Pridružen: 27 Jul 2005, 17:07

Re: LEGALIZACIJA

OdgovorNapisal/-a klen » 13 Jun 2006, 14:27

Sm proti!

Kr naj se pišejo taki posti, vsaj kaj zanimivega izbereš, vidiš v notranjost misli nekoga drugega.

@Zarni: usmeri energijo nekam, kjer te bojo vsi poslušali (napiši knjigo o legalizaciji!!) ne samo izbranci ki obiskujejo forum.
Folk mi pravi, da mam probleme s travo, bravo, itak mam problem, kadar kupim je predrago...


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.